Гніздо лелек

Перший в Україні: на Полтавщині запустили цілодобовий стрім з гнізда лелек

dachnaya-zhizn.ru

Запуску проєкту спершу завадила повномасштабна війна

У Полтавській області запустили першу в нашій країні пряму трансляцію, яка ведеться з гнізда лелек. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на YouTube-канал "Лелека Грицько".

Стрім демонструє життя чорногуза Грицька, який кілька років тому оселився у селі Леляки. Восени під час буревію його гніздо не витримало та впало.

"Однак, українці – люди не байдужі до своєї історії, до своїх символів. Ідею науковців національного природного парку "Пирятинський" щодо підготовки до зустрічі лелечої сім'ї підтримала "Леляківська сироварня". Виготували штучну платформу. Мали встановити відеокамеру для спостереження, але почалася війна", – йдеться в описі.

Прилади, для спостереження, які на той момент знаходилися у Салтівці (Харківська область), працівник парку приховав у погребі. І лише після звільнення Харківщини вдалося їх дістати. Ентузіасти не опустили руки та зрештою встановили платформу.

Своєю чергою, лелека Грицько виявився гарним батьком і за гніздовий сезон 2022 року поставив на крило 5 пташенят – найбільший показник для нацпарку "Пирятинський". Тепер всі охочі можуть спостерігати за його життям у трансляції.

Крім цього, для перегляду доступні такі відео:

Раніше "Дивогляд" розповідав, що на Закарпатті декомунізували стелу, не пошкодивши гніздо лелеки.

Дивіться також відео 5 каналу: "Все добре, мам" | Історії матерів полеглих захисників Маріуполя

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ