Вчені не розуміють, що сталося: на острові Борнхольм зафіксували таємничі поштовхи, але це не землетрус

До Геологічної служби Данії та Гренландії (GEUS) звернулися десятки мешканців острова Борнхольм із дивними повідомленнями про поштовхи, які сприйняли за землетрус

У суботу, 13 травня, місцеве населення відчуло глибоке бурчання, тиск у вухах і тремтіння землі, коли почалися підземні поштовхи. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на IFLScience.

На щастя, постраждалих немає, але у деяких будинках тріснули стіни. Згідно з даними сейсмографів, поштовхи насправді відбулися, а їх магнітуда склала 2,3.

Фахівці спершу припускали, що стався землетрус, але виявилося, що це не так. Також були припущення про хвилі акустичного тиску з невідомого джерела та військові навчання, які провели у Польщі, більш ніж за 140 км на південь від Борнхольма.

Згодом обидві версії відкинули. На думку сейсмологів, вірогідність того, що контрольований вибух у Польщі, який стався незадовго до перших повідомлень, спровокував поштовхи на острові – сягає нуля.

Острів Борнхольм
Острів Борнхольм
Фото: Фото з відкритих джерел

Однак не всі науковці розводять руками. Так, доцент наук про Землю в Університеті Упсали Бйорн Лунд озвучив свою версію цієї події.

За його словами, коли науковці отримують подібну інформацію про гуркіт і трясіння, то це можна пояснити подоланням повітряних сил звукового бар'єра у морі. Також для цього треба, щоб атмосферні умови у цей момент були такими, щоб сушею буквально прокотився звуковий удар. Лунд стверджує, що подібне може статися за певної погоди.

Слід зазначити, що інформація про подібні "землетруси" отримували геологічні служби від населення північного заходу Англії минулого року. Тоді науковці не одразу зрозуміли, що сталося.

Однак згодом вони встановили, що гуркіт був спричинений бойовим літаком "Тайфун", коли той подолав звуковий бар'єр біля узбережжя. Так чи інакше, на науковців ще досі чекає встановлення причин поштовхів на острові Борнхольм.

Раніше "Дивогляд" розповідав про те, як найгучніший звук в історії розірвав барабанні перетинки людей на відстані десятків кілометрів.

Дивіться також відео 5 каналу: Очистити Україну від смертельного залізяччя мОСКОЛОТИ – завдання демінерів та професійних саперів

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше