Історія, в яку важко повірити: найгучніший звук в історії розірвав барабанні перетинки людей на відстані десятків кілометрів

У 1883 році на безлюдному вулканічному острові Кракатау несподівано сталося виверження однойменного вулкана, що спровокувало найгучніший звук за весь час спостережень і десятки тисяч смертей

Слід зазначити, що цей невеликий вулканічний острів, який височів на 838 метрів над рівнем моря, розташовувався між Явою та Суматрою в Індонезії. Востаннє його вважали активним у 1680 році, але вранці 27 серпня 1883 року все змінилося. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на IFL Science.

Шум, викликаний виверженням, було чути за тисячі кілометрів. Найбільше постраждали ті, хто знаходився поблизу. Зокрема, на відстані 64 км від острова був корабель з моряками, у яких розірвалися барабанні перетинки.

Капітан корабля Norham Castle тоді написав у бортовому журналі, що його "останні думки" були з дружиною, а також він був "переконаний, що настав Судний день". На відстані 160 км на газовому заводі в Джакарті звук було виміряно на рівні 172 децибел.

Слід зазначити, що наші вуха відчувають сильний біль при 130 децибелах, а кожні 10 децибелів додають до цього відчуття подвоєння звуку. Згідно з оцінками фахівців, загальний звук становив 310 децибелів.

Звукова хвиля від Кракатау кілька разів пройшлася світом у різних напрямах. Перш ніж розвіятися, вона періодично створювала інші точки тиску, коли стикалася сама з собою. Вона ставала все тихішою, коли віддалялася від Кракатау. Звук вибуху був чутний, як "канонічний вогонь", навіть на відстані 4,8 тисячі кілометрів від вулканічного острова.

У Музеї природної історії вважають, що внаслідок виверження Кракатау загинуло понад 36 тисяч людей, що робить його найбільш смертоносним в історії з часів виверження Тамборе (як мінімум 60 тисяч загиблих). На думку дослідників, вибух стався через різкі коливання тиску повітря. З часів цього виверження вважається, що найгучніший звук відбувся внаслідок виверження вулкана Тонга, що сталося у 2022 році.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що вулкан Тонга знищив унікальні форми життя, про які раніше ніхто не знав.

Дивіться також відео 5 каналу: вАГНЕР путіна і СС "Дірлевангер" | Машина часу

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше