Виверження вулкана Кілауеа на Гаваях

Вулкан Тонга знищив унікальні форми життя, про існування яких раніше ніхто не знав – дослідження

usgs.gov

"Ми побачили не те, що очікували"

Учені встановили, що виверження вулкану Тонга могло знищити унікальні форми життя, про які раніше ніхто не знав. Детальніше про це розповідає "Дивогляд" із посиланням на Live Science.

Ще у 2015 році через вулканічну активність Тонги, на поверхню з-під води Тихого океану вийшов острів Хунга Тонга-Хунга Хаапай, який привернув увагу вчених. Дослідники вивчали, як розвивається життя на нових масивах суші, розміром усього 1,9 кв км.

Щоправда, тривало це лише сім років. 15 січня 2022 року відбулося руйнівне виверження Тонги. За цей час науковці знайшли дивну групу мікробів, що утворилася у глибинах Землі.

"Ми побачили не те, що очікували. Ми думали, що побачимо організми, які зустрічаються під час відступу льодовика, або ціанобактерії, характерні для ранніх колонізаторів. Але замість цього знайшли унікальну групу бактерій, які метаболізують сірку й атмосферні гази", – каже Нік Драгон, провідний автор дослідження і докторант кафедри екології та еволюційної біології Університету Колорадо.

Щоб з'ясувати, як саме мікроби заселили новий острів, учені проаналізували 32 зразки ґрунту з його різних поверхонь – від межі моря до вершини кратера. За допомогою секвенування дослідники отримали 100 бактерів, 40% з яких не змогли віднести до жодної відомої родини.

Виверження Тонги стало завершенням всіх досліджень острова, але навіть за сім років учені здобули чимало цікавої інформації для подальших досліджень.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що на Галапагосах помітили ігуан, яких вважали вимерлими близько двох століть.

Дивіться також відео 5 каналу: Ціни на пальне пішли вниз: причини і що буде далі

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ