Ігуана

На Галапагосах помітили ігуан, яких вважали вимерлими близько двох століть

Shutterstock

Востаннє присутність цих істот у регіоні спостерігалася у 1835 році

На Галапагосах виявили великих ігуан, які вважалися вимерлими близько двох століть, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Science Times.

Ігуан, або конолофів, помітили правозахисники на острові Сантьяго, що на Галапагоському архіпелазі. Раніше вважалося, що ці істоти вимерли у цьому регіоні ще у ХІХ столітті. Востаннє присутність ігуан спостерігалася у Сантьяго у 1835 році. Цю подію задокументував Чарльз Дарвін. У 1906 році експедиція з Каліфорнії дісталася острова, але цих істот там вже не було.

Близько трьох років тому був заснований проєкт по відновленню популяції конолофів, і лише зараз він почав демонструвати позитивний результат. Співробітники Галапагоського заповідника розповіли, що за цей період на волю було випущено близько трьох тисяч великих ігуан, які продовжили розмножуватися у дикому середовищі.

Фахівці очікують, що населення регіону допоможе відновити знищену екосистему, оскільки ігуани здатні підтримувати природний баланс на островах так само, як і черепахи. Конолофи можуть транспортувати насіння рослин і у такий спосіб впливати на флору.

Однією з гіпотез зникнення ігуан є конкуренція з іншими тваринами: котами, ослами та свинями, яких на Галапагос перевезли китобої.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що вчені несподівано знайшли раніше невідомий "найпівнічніший острів" Землі.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ