Підводний вулкан

Вищий за Кракатау: учені знайшли підводний вулкан біля узбережжя острова Майотта – як він утворився (фото)

Nature Geoscience

Виверження вулкану призвело до значної кількості землетрусів

Французькі дослідники виявили новий підводний вулкан, який дещо більший за Кракатау. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Science Alert.

Природний об'єкт розташовується неподалік східного узбережжя острова Майотта під товщею океану. Його висота становить 820 м, що на 7 м вище за індонезійський Кракатау.

Помітити знахідку вдалося лише після землетрусу, який відбувся у травні 2018 року. Спочатку відбулася сейсмічна активність, а кілька днів потому – землетрус магнітудою 5,8 балів. Фахівці думають, що це стихійне явище стало наслідком виверження вулкану, яке називають "найбільшим з коли-небудь задокументованих підводних вивержень".

Читайте також: Учений встановив, що стародавні мая побудували піраміду з вулканічного попелу – як це пов'язано зі кліматичними змінами (фото).

Французькі науковці прибули на місце розташування вулкану, щоб проаналізувати його. За допомогою багатопроменевого гідролокатора вони створили карту морського дна, площа якого становить 8,6 тис кв м. На глибину фахівці занурили сейсмометри. 

Підводний вулкан
Підводний вулкан
Фото: Nature Geoscience

Завдяки цим пристроям науковці з'ясували, що лише за першу половину 2019 року на глибині 20-50 км відбулося понад 17 тис землетрусів та 84 сейсмічних активностей на низьких частотах. Ці дані допомогли з'ясувати причину та процес формування підводного вулкану.

Вчені розповідають, що все розпочалося з магматичного резервуара, що всередині астеносфери планети. Під час тектонічних процесів формування вулкану з кори відбувся витік магми, який і став причиною землетрусів. Згодом ця магма піднялася на поверхню морського дна та розповсюдила по ньому лаву, площею у 5 куб км. Так і утворився підводний вулкан. 

Підводний вулкан
Підводний вулкан
Фото: Nature Geoscience

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що на Канарах відбулося видовищне виверження вулкану.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ