вулкан на Марсі

Астроном знайшов на Марсі вулкан, який ще й досі може бути активним

phys.org

Він розташований неподалік Рівнини Елізій

Вчений з американського Інституту планетарних наук Девід Ховард висунув гіпотезу щодо того, що вулкани на Червоній планеті ще й досі можуть бути активними. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Phys.org.

Науковець заявив, що процеси виверження, які ймовірно були ще 50 тис років тому, створювали сприятливі умови для забезпечення мікробного життя на Марсі. 

Ховард зазначив, що неподалік Рівнини Елізій спостерігаються сліди відносно нещодавного, у порівнянні із іншими, вулканічного виверження. Вони проявляються, зокрема, у потоках лави, що текли поверхнею планети.

"Це загадкові темні відкладення, які покривають площу трохи більшу за Вашингтон. У них висока теплова інерція, вони включають в себе багатий піроксеном матеріал з високим вмістом кальцію і вони симетрично розташовані навколо системи тріщин Рівнини Елізій. Відкладення схожі на темні плями на Місяці і Меркурії, які, імовірно, з'явилися в результаті вивержень. Ймовірно, це наймолодше вулканічне відкладення на Марсі. Якби зібрали всю історію планети в один день, воно сталося б в останню секунду", – розповів астроном.

Девід Ховард впевнений, що вулканічна активність у цьому регіоні дуже добре зберіглась. Про це свідчать відкладення, які знаходяться за 1,8 тис км від станції InSight. Враховуючи це, запевнив, що на Червоній планеті ще й досі можуть зберігатися глибокі резервуари магми.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що космічний корабель "Надія" зробив знімок найвищого вулкану Сонячної системи.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ