Чаклунство

Ви будете здивовані: скільки людей вірить в існування злих відьом і чарівників – опитування

Shutterstock

Часто заборони призводять до трагічних ситуацій

Фахівці провели опитування та встановили, що понад 40% мешканців світу вірять в існування відьом і чарівників, які можуть зашкодити іншим своїми надприродними здібностями. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на iDnes.

У дослідження взяли участь понад 140 тисяч людей, які мешкають в 95 країнах. Понад 40% вважають, що є люди, які здатні "вимовляти прокляття чи заклинання, через які з кимось трапиться щось погане".

Звісно ж, подібні переконання відрізняться у різних країнах. Зокрема, цю думку поділяють 90% мешканців Тунісу, також таких людей багато на території Марокко, Танзанії та Камеруну. Інша ситуація в європейських країнах. Так, у Швеції в існування чаклунів вірять 9%, а у Німеччині – 13%.

За словами авторів опитування, зазвичай у надприродні здібності певних людей вірять бідні категорії населення, які мають нижчий рівень освіти. У багатьох випадках це призводить до негативних наслідків – мешканці багатьох країн, наприклад, часто нападають на альбіносів, бо їхню зовнішність вони пояснюють надприродними здібностями.

Дослідники додали, що ці результати характеризуються обмеженою пояснювальною силою. Серед згаданих проблем фахівці відзначили те, що вони не опитували мешканців Китаю та Індії. Тим не менш отримані результати показують, що віра в магію – глобальне явище.

Раніше "Дивогляд" розповідав про те, як охоронець впустив у лікарню "привида".

Дивіться також відео 5 каналу: "Жах, крики, все горить": наслідки ракетного удару московитів по Дніпру

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ