Землетрус

Чи можна спрогнозувати точний час землетрусу – сейсмолог

Shutterstock

Чи попередять людей про ймовірну небезпеку?

Український сейсмолог НАН Олександр Кендзера розповів, чи можна передбачити час і місце землетрусу в Україні, щоб уникнути жахливих наслідків. Більше про це розповідає "Дивогляд".

Після масштабного землетрусу в Туреччині та Сирії, експерти неодноразово зазначали, де саме в Україні може відбутися це стихійне явище. Однак, передбачити точний час землетрусу вкрай важко.

Водночас виникає питання: чи попередять людей про ймовірну небезпеку?

"Ну скажімо, завтра у Києві буде землетрус. А що далі? Уявіть себе на місці Віталія Кличка. Що йому робити: вивозити місто? А раптом землетрусу таки не буде? Як визначити: відбудеться один потужний землетрус чи тисяча маленьких? Хто дасть гарантії?", – сказав сейсмолог.

Як уберегти себе від можливої загрози стихійного лиха?

Експерт радить вивчити рівень сейсмічної небезпеки на конкретній ділянці, де розташований будинок або інший об'єкт. Напруження у цьому місці не повинно перевищувати межі міцності конструкції.

У разі, якщо будинок не стійкий, то існує ризик його обвалення в результаті землетрусу. У цьому випадку необхідно зміцнювати будівлю так, щоб вона вистояла в разі стихійного лиха.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що у Сирії після землетрусу під завалами народилася дитина.

Дивіться також відео 5 каналу: Вечірки ґвалтівників: чому суспільство ЗАХИЩАЄ НАПАДНИКА і ЗВИНУВАЧУЄ ЖЕРТВ – Ярослава Кравченко

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ