Землетрус: основні правила безпеки, які можуть врятувати життя

На тлі катастрофічних за своїми масштабами та наслідками землетрусів у Туреччині та Сирії тема власної безпеки стала турбувати людей в усьому світі

Саме тому "Дивогляд" у цьому матеріалі розповість, як правильно діяти під час цього стихійного лиха, щоб захистити себе та своїх близьких.

Передусім зазначимо, що неможливо попередити землетрус, але у разі оповіщення про загрозу землетрусу чи появи його ознак треба не панікувати і діяти швидко.

Корисні поради

Якщо вас завчасно попередили про землетрус, то перш, ніж покинути оселю, треба вимкнути нагрівальні пристрої, газ і піч. Далі візьміть необхідні речі, запас їжі, документи та покиньте приміщення.

Коли ви опинилися на вулиці, то треба якомога швидше відійти якомога далі від будівель і споруд. Площі, широкі вулиці, сквери, спортивні майданчики, незабудовані ділянки ‒ більш безпечні території під час землетрусів.

Це стихійне явище часто викликає стрес і навіть розлади психіки у людини. Гостра рухова реакція часто супроводжується депресивним станом і загальною руховою загальмованістю.

Вкрай часто люди отримують травми під час землетрусів внаслідок несвідомих дій, викликаних панікою і страхом. Саме тому треба намагатися залишатися спокійним.

Якщо під час землетрусу ви знаходитеся у приміщенні, то йдіть до безпечного місця. Наприклад:

  • сховайтеся під письмовим або обіднім столом;
  • станьте в отворі внутрішніх дверей чи у куток кімнати;
  • захищайтеся від уламків або важких меблів;
  • займіть місце поодаль від вікон і важких предметів, які потенційно можуть перекинутися або зрушити з місця.

Не слід вибігати з будівлі, бо найбільша небезпека полягає в уламках, які падають біля будівлі. Шукайте порятунку там, де ви знаходитеся, чекайте кінця землетрусу та залишайте приміщення, якщо це буде необхідним.

У випадку перебування у високій будівлі не слід кидатися до сходів або ліфтів, бо виходи, ймовірно, будуть заповнені натовпом, а ліфти здебільшого припинять роботу.

Також не слід лякатися зникнення електрики чи активації сигналів тривоги ліфтів, протипожежних установок або охоронних систем. Приготуйтеся до дзвону посуди, тріску стін і гуркоту різних предметів.

Якщо ви перебуваєте в цегляному будинку або в іншій небезпечній споруді, та усвідомлюєте, що безпечніше покинути будівлю, то біжіть швидко, але обережно. Вкрай важливо уберегтися від цегли, яка падає, обірваних проводів та іншої небезпеки.

Якщо ви проходили біля високої будівлі, то станьте у дверний отвір ‒ це має уберегти від уламків. Якщо ж ви поза приміщенням, то спробуйте вийти на відкритий простір і віддалитися від будівель та ліній електропередач.

Водіям, які їдуть в машині, слід за можливості зупинитися та відійти від високих будівель, шляхопроводів і мостів. Також можна залишатися в авто до припинення лиха.

Не слід дивуватися, якщо ви відчули нові поштовхи, бо після першого сильного землетрусу незабаром може початися новий. Ці поштовхи та затишшя можуть продовжуватися як хвилинами, так і днями.

Раніше "Дивогляд" розповідав, де в Україні можуть відбутися найпотужніші землетруси.

Дивіться також відео 5 каналу: ЗАСТРЕЛИЛИ ВПРИТУЛ: ЯК РОСІЯНИ ВБИВАЮТЬ УЧАСНИКІВ сво | Бумеранг Бандери

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше