землетрус

Де в Україні можуть відбутися найпотужніші землетруси – експерт

Shutterstock

Вони можуть сягати 8 і навіть 9 балів за десятибальною шкалою

Туреччину і Сирію сколихнули потужні землетруси, які спричинили руйнування будівель та смерть багатьох людей. У зв'язку з цим виникає питання щодо ймовірності землетрусів в Україні. Детальніше про це розповідає "Дивогляд".

Україна розташована на північній окраїні сейсмоактивного поясу, в якому й стався руйнівний землетрус на території Туреччини, на кордоні з Сирією. Враховуючи це, цілком ймовірно, що підземні поштовхи відчуватимуться й в України.

Заступник директора Інституту геофізики Національної академії наук України Олександр Кендзера відмітив, що якщо землетруси дістануться і до нашої держави, то з великою ймовірністю найпотужніші будуть на південному заході Одеської області. У цьому регіоні землетруси можуть сягнути 8 і навіть 9 балів за десятибальною шкалою.

"Землетруси на території України були й будуть у майбутньому. Річ у тім, що ми розташовані фактично на краю того самого поясу, в якому відбулися землетруси в Туреччині на кордоні із Сирією. Ми розташовані на північному краї цього поясу, а землетруси відбулися на південно-західному", – сказав експерт.

Олександр Кендзера також розповів, що українці можуть запобігти катастрофічним наслідкам майбутніх землетрусів.

"Землетруси, які відбуваються у певних зонах, проявляються на конкретній площадці практично однаково. Коли ми маємо інформацію, як буде коливатися площадка в такому випадку, нам потрібно спроєктувати будинок, в якому не будуть виникати хвилі, які резонують із тими хвилями від вогнищ землетрусів. У такому випадку землетруси будуть, але нічого не руйнуватиметься", – підсумував фахівець.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що у Сирії після землетрусу під завалами народилася дитина.

Дивіться також відео 5 каналу: НАСТУП НА 5 НАПРЯМКАХ. ЖЕРТВ ВІД ЗЕМЛЕТРУСУ БІЛЬШАЄ | 349 день | Час новин – 07.02.2023

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання. 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ