"Спробуйте виконувати ці вправи самі та разом із дітьми. Вони допоможуть відновити психологічний баланс і подолати тривожні відчуття", ‒ йдеться у повідомленні МОЗ України.
"Дихання животом" (стоячи чи лежачи)
Покладіть руки долонями на живіт і повільно дихайте животом, спостерігаючи за тим, як він опускається та підіймається під руками. Далі зробіть повільний вдих і одночасно несильно стримуйте живіт руками.
Повільний видих ‒ одночасно несильне натискання на живіт. Виконайте 10-12 циклів дихання у комфортному темпі.
"Тополя на вітрі"/"Потягун" (стоячи, спина рівна, ноги на ширині плечей)
Спершу плавно підніміть праву руку вгору, тягніть її догори ребром, начебто ви хочете натиснути на небо. Водночас ліву руку тягніть донизу, у протилежному напрямку.
Вдихайте та видихніть кілька разів. Залишайтеся у такій позиції та уявіть, що ви ‒ дерево, яке плавно розхитує вітер. Спробуйте похитатися вправо-вліво 10-15 разів.
Під час чергового видиху повільно виходьте із пози та кладіть руки долонями на груди, а на видиху треба повільно опустити руки донизу. Зробіть 2-3 цикли дихання для відпочинку, а потім повторіть вправу в інший бік.
"Трясці" (стоячи)
По черзі рухайте ногами та якомога сильніше струшуйте розслаблену ногу. Спершу виконайте рухи вперед по черзі правою і лівою ногами.
Далі треба повторити аналогічні рухи, але у напрямку назад. Виконуйте вправу по 10-15 разів для кожної ноги у задньому та передньому напрямках.
"Сокира" (вправа на напруження та розслаблення, стоячи)
Уявіть, що ви тримаєте сокиру, якою треба рубати дрова. Зробіть глибокий плавний вдих, складіть руки долонями одна до одної з уявною сокирою, заведіть їх за голову та зігніть у ліктях.
Спробуйте якомога сильніше напружити руки та давити долонями одна одну. Далі зробіть сильний і активний вдих, максимально напружте м'язи рук і зробіть різкий рух вперед, нібито намагаєтеся розрубати сокирою повітря. Цю вправу треба повторити 10 разів.
Раніше "Дивогляд" розповідав, як заспокоїти та відволікти дитину від звуків війни.
Дивіться також відео 5 каналу: п#тін: «хотім прєкратіть!». Канада, Австралія, США і Британія – підтримка до перемоги. 329 день
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.
Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання