Антистрес-вправи для дітей ‒ корисні поради

Лікар-психотерапевт Сергій Міщук поділився вправами-антистрес, які допомагають тілу впоратися зі стресом на рівні м'язової пам'яті та збалансувати психоемоційний стан

"Спробуйте виконувати ці вправи самі та разом із дітьми. Вони допоможуть відновити психологічний баланс і подолати тривожні відчуття", ‒ йдеться у повідомленні МОЗ України.

"Дихання животом" (стоячи чи лежачи)

Покладіть руки долонями на живіт і повільно дихайте животом, спостерігаючи за тим, як він опускається та підіймається під руками. Далі зробіть повільний вдих і одночасно несильно стримуйте живіт руками.

Повільний видих ‒ одночасно несильне натискання на живіт. Виконайте 10-12 циклів дихання у комфортному темпі.

"Тополя на вітрі"/"Потягун" (стоячи, спина рівна, ноги на ширині плечей)

Спершу плавно підніміть праву руку вгору, тягніть її догори ребром, начебто ви хочете натиснути на небо. Водночас ліву руку тягніть донизу, у протилежному напрямку.

Вдихайте та видихніть кілька разів. Залишайтеся у такій позиції та уявіть, що ви ‒ дерево, яке плавно розхитує вітер. Спробуйте похитатися вправо-вліво 10-15 разів.

Під час чергового видиху повільно виходьте із пози та кладіть руки долонями на груди, а на видиху треба повільно опустити руки донизу. Зробіть 2-3 цикли дихання для відпочинку, а потім повторіть вправу в інший бік.

"Трясці" (стоячи)

По черзі рухайте ногами та якомога сильніше струшуйте розслаблену ногу. Спершу виконайте рухи вперед по черзі правою і лівою ногами.

Далі треба повторити аналогічні рухи, але у напрямку назад. Виконуйте вправу по 10-15 разів для кожної ноги у задньому та передньому напрямках.

"Сокира" (вправа на напруження та розслаблення, стоячи)

Уявіть, що ви тримаєте сокиру, якою треба рубати дрова. Зробіть глибокий плавний вдих, складіть руки долонями одна до одної з уявною сокирою, заведіть їх за голову та зігніть у ліктях.

Спробуйте якомога сильніше напружити руки та давити долонями одна одну. Далі зробіть сильний і активний вдих, максимально напружте м'язи рук і зробіть різкий рух вперед, нібито намагаєтеся розрубати сокирою повітря. Цю вправу треба повторити 10 разів.

Раніше "Дивогляд" розповідав, як заспокоїти та відволікти дитину від звуків війни.

Дивіться також відео 5 каналу: п#тін: «хотім прєкратіть!». Канада, Австралія, США і Британія – підтримка до перемоги. 329 день

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше