Чую літак: як себе поводити під час авіаційного удару 

Фахівці поділилися детальною інструкцією, яка присвячена діям у разі нанесення авіаційного удару

Передусім варто знайти місце, де можна безпечно сховатися. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Головне управління ДСНС України у Волинській області. 

Де ховатися? 

Лягайте під стінку, але не навпроти вікна ‒ краще під нього чи у кут кімнати. Ідеальним укриттям може слугувати передпокій або ванна без вікон. 

Якщо ви не впевнені, що добіжите туди за кілька секунд, тоді впадіть, де стоїте, та починайте повзти під стіну. 

У жодному разі не можна знаходитися посередині кімнати, бо ви будете у межах радіуса розльоту уламків скла та цегли з сусідніх будівель. Також залізобетонні плити можуть зламатися та впасти на середину кімнати.  

У якій позі? 

Варто прийняти позу як під час відтискання, коли обличчя знаходиться донизу, руки зігнуті під корпусом, ноги теж зігнуті, щоб після обвалення можна було піднятися під вагою уламків або хоча б посунутись для утворення повітряної кишені. У положенні лежачи на боку або на спині піднятися не вдасться.  

Розкрити рота та закрити очі 

Задля уникнення баротравм треба якомога сильніше розтулити рота та заплющити очі, щоб туди не потрапив пісок та пил. Це зменшить ризик їх травмування. 

Відомо, що у разі раптового підвищення тиску при вибухах може настати баротравма, коли значних ушкоджень зазнають барабанна порожнина, внутрішнє вухо, легені, придаткові порожнини носа і головний мозок. Це може стати причиною крововиливів і навіть смерті. 

Не підійматися одразу після вибуху 

Після вибуху треба чекати, щоб впали всі уламки, які можуть летіти протягом деякого часу. Прислухайтеся, чи не пішов літак на другий захід. 

Далі можна піднятися, допомогти постраждалим, знайти сусідів і дати рятувальникам необхідну інформацію для пошуку інших людей, які можуть бути під уламками. 

Перекрити газ 

Це треба обов'язково зробити на весь будинок до приїзду газової служби, щоб убезпечити вибух вже від побутового газу. 

Раніше "Дивогляд" розповідав про порядок дій для порятунку життя, якщо ви опинилися під завалами 

Дивіться також відео 5 каналу: СОЛЕДАР і БАХМУТ тримаються. Вибухають рашистські склади. Масштабний обмін полоненими. 327 день

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше