Зруйнований російською ракетою будинок у Миколаєві

Якщо ви опинилися під завалами – порядок дій для порятунку життя

ДСНС

Від початку війни в Україні від обстрілів страждають не лише стратегічні об'єкти, але й житлові будинки та цивільні споруди

У зв'язку з цим варто знати, як рятувати себе, якщо ви опинилися під завалами будівлі. 

Для збереження свого життя необхідно дотримуватися інструкції, якою з вами ділиться "Дивогляд" із посиланням на Патрульну поліцію Києва і Центр стратегічних комунікацій.

Перш за все необхідно покликати на допомогу. За наявності засобу зв'язку повідомте спецслужби 102 та 103 про місце вашого розташування і поясніть, що саме з вами трапилось. Якщо зателефонувати немає можливості – кричіть що є сил або стукайте по трубах опалення. Регулярно подавайте сигнал про допомогу будь-якими доступними способами. 

Спробуйте самостійно звільнити свої руки, ноги та інші частини тіла. Обережно починайте розбирати завал поруч, щоб знайти вихід. При цьому важливо не зачепити ту конструкцію, на якій тримається будівля. У випадку, якщо ви не впевнені у своїх силах – просто обережно звільніть свої руки і ноги та чекайте на допомогу.

За можливості допоможіть іншим постраждалим, а також надайте собі першу медичну допомогу. Краще після цього звернутися до лікаря і пройти медичний огляд.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що робити, щоб вижити під час обвалу будинку.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ