Діти

Як грамотно підготувати дитину до ядерної загрози – поради психотерапевта

Shutterstock

Останнім часом майже на кожному кроці можна почути про загрозу ядерного удару по Україні. Звичайно, що все це чують і діти, які можуть неправильно зрозуміти або сприйняти це

Саме тому батькам необхідно самим пояснити малюкам, що таке ядерний удар і грамотно підготувати їх до цього. Кількома порадами щодо цього поділилася психотерапевтка Вікторія Горбунова, повідомляє "Дивогляд". 

Звичайно, нікому з нас не варто щодня думати про це, обговорювати і, найстрашніше, чекати на ядерний вибух. Однак, треба завжди бути готовими, у тому числі й морально.

Більшість сучасних дітей вже розуміють, що таке війна і в яких умовах доводиться жити. Вони все частіше чують про ядерну загрозу і починають ставити питання.

Якщо малюк прийшов до вас з відповідною темою для розмови – поясніть йому, що така загроза є малоймовірною. Водночас заспокойте тим, що в разі чого у вас є чіткий план дій.

"Поясніть, що таке малоймовірно, щоб вас зрозуміли. Можете висипати манку або мак у велику миску, показати одну зернинку і сказати, що цю зернинку треба розрізати ще на частинки", – сказала фахівчиня.

Якщо дитина не зважає на такі розмови і не ставить жодних запитань – не піднімайте цю тему взагалі. Чим менше малюки знають про це, тим спокійніше їм буде поруч із вами.

Якщо дитина не лише цікавиться цією темою, але й дуже тривожиться – поясніть їй, що дорослі (батьки) не дозволять їй потрапити у небезпеку і завжди будуть поруч. В разі необхідності – зверніться до психолога.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як вижити після радіації від ядерної бомби.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ