Як вижити після радіації від ядерної бомби – поради експерта

В Україні все частіше говорять про ймовірну ядерну загрозу з боку росії.

У зв'язку з цим варто розібратися у такому понятті, як ядерна бомба, на що вона здатна і як можна вижити під час удару, повідомляє "Дивогляд".

Розібратися у ядерних бомбах допоміг доцент кафедри загальної та прикладної фізики Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова Сергій Василенко:

"На атомних станціях, на підводних човнах, де використовується атом – тут керована ядерна реакція. Бомба – це некерована реакція з великою кінетичною енергією. Ядерні бомби бувають різними. Наприклад, якщо брати до уваги найменшу, то вона здатна знищити все живе в радіусі одного кілометра. В епіцентрі вибуху температура може сягати близько мільйона градусів. Іншими словами, в радіусі одного кілометра зникне все, перетвориться в попіл, в радіусі п’яти кілометрів будуть руйнації через вибухову хвилю. Далі вступає в дію радіація. Все буде залежати від повітря. Убезпечити себе можна в укритті, де товщина бетону – 6 метрів. Максимальна бомба, на мою думку, здатна знищити все живе в радіусі 25 кілометрів. Якщо противнику треба знищити більше, то він може використати декілька", – розповів фахівець.

Варто запам'ятати, що важкі радіоактивні частинки заражають землю, воду, продукти харчування, одяг тощо в радіусі 1 км. 

"Чим далі від епіцентру вибуху – тим менше рівень радіації. Вітер може перенести радіоактивну хмару будь куди", – продовжує Сергій Василенко.

Радіація несе велику загрозу людському організму. Саме тому при оголошенні радіаційної небезпеки необхідно прослідувати в укриття. Бажано не виходити на вулицю кілька діб, а може навіть і тиждень. Обов'язково візьміть з собою всі необхідні продукти харчування, воду, ліки, а також речі першої необхідності:

"Слід пам’ятати про радіацію, через яку можна отримати опік. Тому варто мати протигаз або респіратор, гумове взуття, одяг, який закриває ділянки шкіри", – радить експерт.

Пам'ятайте також про вживання препарату йодиду калію.

"Після вибуху певна територія заражена радіоактивним йодом протягом 7 днів. Якщо людина після вибуху вип’є пігулку "Калію йодиду", то в організмі вже буде йод. Радіоактивний йод в такому випадку вже не потрапить", – Сергій Василенко викладач фізики.

Читайте також: Для профілактики і в разі радіаційної аварії: коли і як вживати йодид калію – МОЗ.

Читайте також: Який йод треба вживати в разі радіаційної аварії – поради сімейної лікарки.

Разом із цим, варто бути готовим до ймовірних наслідків в результаті запуску радіаційної бомби. На них також наголосив фахівець:

"Може статись таке, що місто може бути зруйновано, наприклад, на 50%. Електроенергії не буде, тепла теж. Ситуацію в такому випадку треба розцінювати так, начебто ти опинився в човні посеред океану, коли у тебе поруч немає нічого. Чим більший буде вдома запас води, тим краще. Вода, овочі та фрукти, каші здатні виводити радіонукліди. Запас води повинен бути як мінімум – на три дні, поки не почнеться евакуація. Не зайвим буде дозиметр, запас батарейок, радіоприймач. Треба бути готовим до того, що не буде інтернету", – закцентував Сергій Василенко.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що треба робити для захисту здоров'я під час вибуху на АЕС.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше