Навіщо люди 100 років тому днями перебували у тілах мертвих китів – несподівана відповідь вчених

Науковці розповіли про те, як на початку минулого століття тілами мертвих китів активно користувалися у медичних цілях

Наприкінці XVIII початку XIX століть процвітав китобійний промисел. Люди масово добували китовий жир, вус і м'ясо. Однак вчені стверджують, що тілами мертвих китів також користувалися для лікування. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на IFLScience.

Так, у приморському австралійському місті Іден населення завдяки тілам величезних тварин намагалося рятуватися від ревматизму. Як це працювало?

Люди шукали мертвих китів, робили дірки в тілі та заповзати всередину. Після цього вони проводили як мінімум 20-30 годину "м'ясистому, слизовому і гнильному спальному мішку", але інколи пацієнтам дозволяли робити паузу.

Американський органіст Луї Бекке детально описує у своїх "Спогадах про південні моря" те, як відбувався зазначений процес. За його словами, після полювання на китів їх буксирували на берег. Коли їхні тіла ще були теплими, їх розрізали настільки широко, щоб хворий міг залізти всередину.

"Лікування" передбачало, що нижню частину пацієнта, тобто до попереку, треба було повністю занурити у тушу морського гіганта. Далі простір між людиною і твариною закривали, щоб менше витікав сморід.

Люди на киті
Люди на киті
Фото: IFLScience

Інший мандрівник, який теж став свідком цього методу, писав, що "запах і спека ледь переносилися". Одного разу він побачив кита, який помер приблизно 40 годин тому та вже почав розкладатися. Під час "сеансу" з нього виривалися "гігантські потоки газу та жахливі бульбашки".

Століття тому деякі медики вважали, що завдяки теплу та газам створюється щось, що нагадує "парильню". Вона, на їхню думку, зменшувала біль при ревматоїдних захворюваннях, а також могла їх зупинити на тривалий період.

В Австралійському національному морському музеї поділилися кількома теоріями щодо виникнення цього способу "лікування". Зокрема, в одній з них йдеться, що австралійський бізнесмен звернувся до місцевої китобійної родини з проханням дозволити йому це лікування. Він провів у киті один день і зміг одужати.

Іншу теорію опублікували у газеті 1896 року, згідно з якою засновником цього методу стала п'яна людина, яка провалилася в тушу кита і застрягла. Там вона перебувала протягом кількох годин, а після звільнення нібито позбулася ревматизму.

З усім цим науковці стверджують, що насправді це "лікування" виникло завдяки практиці корінних мешканців затоки Туфолд. Вони користувалися останками китів, яких знаходили на березі для різних цілей, а саме:

  • м'ясо – лікування та ритуали;
  • кістки – для сховищ;
  • туші морських гігантів – для лікування ревматизму.

З часом цей підхід припинив бути популярним, особливо за часів Першої світової війни. Одна з причин – жахливий запах.

Раніше "Дивогляд" розповідав про те, який вигляд мала перша тварина на Землі.

Дивіться також відео 5 каналу: "Гражданская ВАЙНА"? Вождь в "ПОЛНОМ НЄВЄДЄНІІ!" Тривожний неспокій на бЄЛГОРОДЩИНІ!

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше