Розкопки

Українські археологи знайшли цікавий артефакт – фото

Shutterstock

Він датується ХVІІ-ХVІІI століттями

Археологи провели дослідження руїн церкви в Ужгородському замку, де виявили єзуїтський медальйон. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Mukachevo.net.

З одного боку на артефакті зображений в профіль святий Франциск Ксаверій, а з іншого – профіль святого Ігнатія Лойоли. Вважається, що це католицькі святі та засновники Товариства Ісуса (Ордену єзуїтів).

Зазначимо, що у середині ХVІІ століття володар міста Янош Другет вирішив запросити до Ужгорода зі Словаччини (місто Гуменне) єзуїтів. У 1773 році єзуїти покинули Ужгород через розпуск Папою Климентом Х ордена.

Медальйон
Медальйон
Фото: mukachevo.net

"Як можна датувати знахідку? Наприклад, за письмовими джерелами. Виходячи з дати канонізації Ігнатія Лойоли та Франциска Ксаверія (1622) і року руйнації церкви (1728) ми визначаємо хронологічні межі", – розповів кандидат історичних наук, директор археологічного музею УжНУ Володимир Мойжес.

За словами науковця, на території замку фахівці займаються дослідженням руїн середньовічної римо-католицької церкви святого Юрія. Через її значну площу дослідження тут проводитимуть близько 5 років.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що у найчистішому озері Києва виявили рослину, що занесена до Червоної книги.

Дивіться також відео 5 каналу: БОРИС ДЖОНСОН став почесним доктором львівського університету. Як його зустрічали у Львові?

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ