Гаманець

Чи вистачає українцям грошей на життя – опитування

Unsplash

Багато респондентів скаржаться на своє фінансове становище

Нове соцопитування показало, що 39% українців вистачає грошей тільки для того, щоб купувати продукти та недорогі речі. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на дані Загальнонаціонального соціологічного опитування, яке провели Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та соціологічна служба Центру Разумкова з 8 до 15 грудня 2023 року.

Під час оцінки рівня матеріального добробуту власної родини після початку повномасштабного російського вторгнення збільшилася кількість українців, які вважають, що вони ледве зводять кінці з кінцями та інколи не мають коштів навіть на придбання необхідних продуктів (з 9% у червні 2021 р. до 14% у лютому-березні 2023 р.).

Водночас, у грудні цього року частка таких респондентів знизилася до 10% і наразі статистично значуще не відрізняється від показника середини 2021 року.

За словами соціологів, аналогічно статистично немає суттєвої різниці між червнем 2021 року та груднем 2023 року серед кількості тих, хто каже, що грошей вистачає лише на харчування та на придбання необхідних недорогих речей (відповідно 38% і 39%).

Аналогічним чином це стосується відповідей "загалом на життя вистачає, але придбання речей тривалого користування, як-от меблі, холодильник, телевізор, уже спричиняє труднощі" (відповідно 44% і 42%), "живемо забезпечено, але зробити деякі покупки ми поки що не в змозі (купити квартиру, автомобіль тощо)" (відповідно 6% і 7%).

Раніше "Дивогляд" розповідав, як правильно заощаджувати під час війни.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ