Як українці ставляться до корупції та "кумівства" – опитування

Нове соціальне опитування показало, що понад половини українців вважають, що хабар – звичне явище, без якого не можна обійтися

Учасникам опитування пропонували п'ять різних тез, які вони оцінювали за шкалою від "зовсім не згоден" до "повністю згоден". Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Соціологічну групу "Рейтинг".

Думку "Більшість людей дають хабарі, оскільки без цього не обійтися" підтримують 53% респондентів, 24% – не підтримують цю тезу, а ще 23% не змогли визначитися.

Із твердженням "Більшість людей не платить податки, якщо є така можливість" згодні 49% учасників опитування, 24% – повністю або частково не підтримують, а ще 26% не вдалося визначитися.

Окрім цього, 49% респондентів стверджують, що мешканці України неправомірно отримують пільги (субсидії), якщо є така можливість, 25% – не підтримують цю думку, а ще понад чверті не змогли визначитися з відповіддю.

Тезу, що переважно люди не слідкують за станом громадського простору (під'їзд, двір, офіс), бо це обов'язок відповідних інстанцій, підтримали 48%, 22% – заперечили це, а ще 30% не вдалося визначитися.

Цікаво, що 32% опитаних підтримали твердження, що більшість людей не заплатять за проїзд в транспорті, якщо не буде кондуктора/контролера/відповідних установ. Водночас 42% не поділяють цю думку, а ще 26% – не змогли визначитися.

Окрім цього, у респондентів спитали щодо використання своїх зв'язків і знайомств, якщо їм треба звернутися у державні органи або муніципальні установи. Інакше кажучи, йшлося про "кумівство". Виявилося, що 31% опитаних намагаються користуватися зв'язками, 48% – цього не роблять взагалі або більшою мірою.

Зазначимо, що учасниками опитування стали 2 тисячі респондентів з числа населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, окрім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування не було українського мобільного зв'язку.

Статистична похибка вибірки не перевищує 2,2%. Опитування провели на запит проєкту "Трансформація комунікацій" за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). 

Раніше українці відповіли, що є найбільшим позитивом майбутнього членства в Євросоюзі.

Дивіться також відео 5 каналу: zОМБІнація В ПОШУКАХ РОЗУМУ | Бумеранг Бандери

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше