Книжка

Що українці читають під час війни та якою мовою – опитування

Shutterstock

62% відповіли, що взагалі не купували книги цього року

Дослідницька агенція Info Sapiens на замовлення Українського інституту книги проаналізувала те, як та що читають українці під час повномасштабної війни. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на YouTube-канал Ukrinform TV.

Кількість українців, які читають кожного дня, зросла – 17% (вдвічі більше, ніж у 2020 році), а ось частка тих, хто не читає залишилася майже незмінною: у 2023-му – 30 %, у 2020-му – 33 %, у 2018-му – 31 %.

Мешканці нашої країни продовжують обирати друковані видання, але їхня популярність поступово падає – 21% у 2023-му та 39% у 2020-му. Водночас тільки 3% купували електронні книжки, а аудіокнижки – 0,5%.

62% відповіли, що взагалі не купували книги цього року. Переважно це пояснюють: відсутністю потреби, бо або людина має у великій кількості непрочитані книжки вдома, або просто немає потреби чи сильного бажання, або ж в родині більше ніхто не читає.

Другою найпоширенішою причиною є брак грошей – у 28% респондентів немає коштів на книги, вважають, що це дорого, або турбуються, що придбана книга їм не сподобається. Про інші причини дізнайтеся з інфографіки:

Інфографіка
Інфографіка
Фото: Ukrinform TV / YouTube

Згідно з відповідями, переважно останньою книжкою, яку опитаний прочитав, була розважальна література. Найчастіше українці називали ім'я американського письменника Стівена Кінга.

Цікаво, що переважна більшість читачів основною мовою обирають українську (54% у 2023 році проти 32% у 2020-му), 10% – російську, а 36% відповіли, що їм байдуже, якою мовою читати.

Інфографіка
Інфографіка
Фото: Ukrinform TV / YouTube

Також "Дивогляд" розповідав, що в Україні анонсували вихід книги "Гаррі Поттер: Чаклунський альманах".

Дивіться також відео 5 каналу: #КАБЫСДОХ або МРІЇ РОСІЙСЬКИХ САМИЦЬ || Бумеранг Бандери

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ