Євробачення

Скандал на Євробаченні-2024 через політичний жест одного зі співаків – відео

Shutterstock

"Ми шкодуємо, що він вирішив знехтувати аполітичним характером цієї події"

Навколо першого півфіналу "Євробачення-2024" стався великий скандал через виступ шведського співака Еріка Сааде. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на SVT.

Цього року він не брав участі у конкурсі, але виступав на відкритті разом з Елені Фурейра та Chanel. До співачок не було заперечень, а ось до Сааде виникло багато питань.

Причина у тому, що він порушив правила "Євробачення", вийшовши на сцену з палестинським символом – арафаткою, обмотаною на його зап'ясті. Проте таке діяння було строго заборонене.

По-перше, виступаючи, не можна використовувати або прапори, або символи країн, які не беруть участь у конкурсі. По-друге, в умовах конфлікту між Ізраїлем та ХАМАСом, це трактується як політичний жест.

Варто відзначити, що сам Ерік Сааде виступав за виключення Ізраїлю з "Євробачення". Також, він був розгніваний тим, що не можна було використовувати прапор Палестини під час конкурсу.

Організатори "Євробачення-2024" вже висловилися стосовно цієї ситуації, зауваживши, що Ерік Сааде був проінформований про правила. Тож їм шкода, що співак вирішив їх проігнорувати та вчинити саме так.

"Пісенний конкурс "Євробачення" – це жива передача. Усі виконавці ознайомлені з правилами конкурсу. Ми шкодуємо, що Ерік Сааде вирішив знехтувати аполітичним характером цієї події", – зазначається у повідомленні організаторів.

Ерік Сааде також висловив своє ставлення до цього скандалу. Він розповів, що арафатку отримав ще в дитинстві від батька, який є палестинцем. Артист визнав, що надів її на зап'ястя, щоб мати щось автентичне та відображати своє коріння.

"Цю арафатку я отримав від батька, коли був зовсім малим хлопчиком, щоб ніколи не забувати свої корені. Тоді я не знав, що колись це буде вважатися "політичним жестом". На мою думку, це просто расизм. Я просто хотів бути інклюзивним і носити щось, що для мене має особисте значення, але EBU, здається, вважає мою етнічну приналежність спірною", – прокоментував співак.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що поляки закликають не голосувати за Україну на Євробаченні-2024.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ