Україна і Польща

"Це неоднозначне питання": у Польщі зробили нову заяву щодо депортації українських чоловіків

відкриті джерела

У МЗС Польщі наголосили на етичності таких дій

Влада Польщі зробила нову гучну заяву щодо того, чи сприятимуть у цій європейській країні поверненню військовозобов'яаних біженців в Україну. Детальніше про це розповідає "Дивогляд".

Нещодавно у Польщі подовжили тимчасовий захист для біженців. Так, українці можуть залишатися на території цієї європейської держави щонайменше до 30 вересня 2025 року.

Чи можуть поляки повернути до України військовозобов'язаних чоловіків

Раніше міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш виступив за повернення військовозобов'язаних чоловіків назад в Україну.

"Польща готова допомогти Україні повернути її чоловіків!", – сказав міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш 24 квітня 2024 року.

Також чиновник відмітив, що багато корінних поляків підтримали б таке рішення влади щодо біженців. 

Читайте також: Перетин кордону у 2024 році: кого з жінок можуть не випустити з України.

Як змінилася думка МЗС Польщі

Заява міністра оборони Польщі спричинила ажіотаж. Того ж дня у польському МЗС заявили, що Варшава не збирається самовільно порушувати права українців. Незважаючи на те, призовного віку вони чи ні.

Разом із цим, голова МВС Польщі Марчін Кервінський раніше зазначив, що "Польща надасть тимчасовий захист для українських біженців без паспорта".

"Ті, хто без паспортів підлягатиме тимчасовому захисту. Польща охоронятиме їхні права і нікому не передасть їхні приватні дані, зокрема Україні", – зазначив міністр.

Читайте також: Які країни ЄС продовжать надавати допомогу українським чоловікам з недіючим закордонним паспортом – перелік.

Також у Польщі зробили важливу заяву:

"Україні тут справді потрібно проявити ініціативу, тому що для нас це етично неоднозначне питання. Хоча, звісно, ми розуміємо, що Україна потребує своїх захисників, щоб захистити свою Батьківщину", – заявив голова МЗС Польщі Радослав Сікорський.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, які зміни передбачає новий закон про посилення мобілізації.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ