Україна і Польща

У Польщі зробили заяву щодо перебування військовозобов'язаних українців

відкриті джерела

У країні планують запровадити нову редакцію закону про тимчасовий захист для громадян України

Влада Польщі заявила, що спробує врегулювати питання щодо перебування українських чоловіків призовного віку у європейській країні, передає "Дивогляд" із посиланням на yavp.pl

Міністр внутрішніх справ та адміністрації Польщі Марцін Кервінський заявив, що тимчасовий захист для громадян України у Польщі діє до 30 червня 2024 року. З 1 липня планують запровадити нову редакцію закону, яку представлять на засіданні вже незабаром.

Зокрема, у новій редакції врахують питання перебування чоловіків-українців призовного віку у Польщі. Наразі вирішенням ситуації займається заступник міністра Мацей Дущик.

"За кілька днів ми подамо нову редакцію цього закону, де будуть врегульовані усі ці питання", – зазначив Кервінський.

Читайте також: Для українців зміняться умови в'їзду до ЄС – що треба знати.

Обмеження надання консульських послуг для чоловіків за кордоном

23 квітня 2024 року українські дипломатичні установи припинили надавати консульські послуги українським чоловікам призовного віку. Це пояснили необхідністю привести всі українські системи до вимог міжвідомчої взаємодії, регламентованих законом "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації і військового обліку".

Читайте також: Обмеження для українських чоловіків за кордоном – які зміни передбачає новий закон про посилення мобілізації.

Так, тепер військовозобов'язані українці можуть отримати у консульствах лише посвідчення про повернення назад в Україну. Однак, 27 квітня стало відомо, що генконсульство України у Польщі відновило видачу паспортів всім громадянам.

Українці, у яких закінчився або скоро має закінчитися термін дії закордонного паспорта почали перейматися щодо того, що їх можуть депортувати з країн ЄС. У зв'язку з цим, "Дивогляд" розповів, чи можна перебувати за кордоном із протермінованим документом, а також чи існує загроза примусової депортації військовозобов'язаних з країн Європи.

Також, незважаючи на прохання української влади сприяти поверненню українських чоловіків назад в Україну, у Німеччині спростили процедуру отримання громадянства. Деякі українські біженці можуть отримати німецький паспорт уже менше, ніж за рік.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ