Чому коти люблять спати у ліжку з людьми – 5 причин

Фахівці назвали п'ять причин, які можуть пояснити, чому коти полюбляють спати на ліжку зі своїми господарями. Виявляється, що серед них є любов

Ці тварини відомі своїми особливими режимами сну, бо вони зберігають пильність навіть тоді, коли сплять. Можливо, ви колись помічали, що 4-лапий спить, але одне його око відкрите? Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на YouTube-канал Jaw-Dropping Facts.

Таким чином вони сплять, але не припиняють слідкувати за хижаками та іншими видами небезпеки. Перша причина полякає у тому, що господар змушує кота почуватися у безпеці.

Коти потребують тривалого сну протягом дня. Тому ці тварини притискаються до нас задля зниження пильності, що допомагає їм розслабитися.

Також слід враховувати, що зазвичай на ліжку знаходяться м'які простирадла та пухнасті подушки, завдяки чому на ньому зручно лежати. Домашні улюбленці це чудово усвідомлюють, а тому друга причина – комфорт.

Зазвичай коти сплять від 13 до 16 годин. Зовсім недивно, що для цього вони обирають найзручніші місця у будинку.

Можливо, ви помічали, як кіт згортається калачиком у найтеплішому місці дому. Це обумовлено середньою температурою тіла цих 4-лапих, яка становить 38-39,5.

Спляче кошеня
Спляче кошеня
Фото: Shutterstock

Якщо температура довкілля нижча за цю, то вони будуть шукати комфортне тепле місце, яке підтримуватиме їхню температуру. Один зі способів для реалізації цієї цілі – лягти біля людини, щоб зігрітися.

Це особливо актуально взимку, коли ці домашні улюбленці полюбляють лягати поруч зі своїми господарями.

Окрім цього, кішка – це надзвичайно територіальна тварина. Може здатися, що ліжком володіє людина, яка його придбала.

Однак у 4-лапої може бути інша думка. Вона може думати, що це не ви, а вона дозволяє вам спати з нею. Таким чином коти висловлюють свою довіру.

Звісно ж, нікуди без проявів любові до своїх господарів. Існує думка, що коти не здатні любити людей так само як собаки, але це не так.

Безумовно, коти – дуже незалежні істоти, але вони теж сумують за своїми господарями та проявляють увагу до них. Спільний сон у ліжку є одним з проявів такої поведінки.

Кішка може не тільки намагатися зігріти людину, але й створити їй безпечні умови, захищаючи від ворогів.

Раніше "Дивогляд" розповідав, як коти захищають господарів і дім.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше