Чи варто заводити кота – 10 аргументів від вчених

Відношення до котів – питання індивідуальне, але, згідно з науковими дослідженнями, наявність кота вдома пов'язана з багатьма перевагами

Саме тому науковці назвали 10 причин, чому взяти додому цю тваринку є правильним рішенням. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Mental Floss.

Спілкування

Думка про те, що всі коти одинаки та не можуть бути ніжними – стереотип. Насправді цей 4-лапий може бути таким же люблячим, як собака, особливо щодо жінки.

Наукове дослідження 2003 року продемонструвало, що кіт емоційно може бути еквівалентний романтичному партнеру.

Вони розповідають нам про нас самих

Вчені стверджують, що зазвичай власники котів більш тихі та замкнуті люди, якщо порівнювати з господарями собак. Також вони менше маніпулюють і більш сором'язливі.

Рятують життя

Відомо про багато випадків порятунку котами життя людей. Наприклад, одна тварину з Великої Британії попередила свого власника про майбутній епілептичний напад, а інша 4-лапа зі США розбудила родину, бо почула, як з труби витікав газ.

Допомагають подолати біль від втрати людини

Дослідження показують, що кішки допомагають нам швидше пережити втрату і слугують соціальною опорою у важкий період. Свого роду ці домашні улюбленці виконують роль співрозмовників і психотерапевтів.

За словами багатьох людей, вони розмовляють зі своїми котами задля розуміння їх почуттів, бо часто легше відкритися тим, хто не засудить і не розкритикує.

Покращення сну

Часто люди, переважно жінки, зізнаються, що їм спиться значно краще з котами, ніж з іншими людьми, навіть партнерами. Клінічний центр медицини сну Мейо під час одного з досліджень встановив, що 41% людей краще сплять завдяки своїм домашнім улюбленцям.

Кошеня
Кошеня
Фото: Shutterstock

Пошук кохання

Якщо ви самотня людина, то є порада від британських вчених – заведіть кішку. Опитування показало, що 82% жінок більше подобаються чоловіки, які люблять тварин.

Порятунок від алергії

Це може прозвучати дивно, але науковці в очікуванні дитини радять заводити котів. Дослідження Національного інституту охорони здоров'я показало, що дитина віком до року, яка контактувала з котами, має меншу ймовірність розвитку алергії, у тому числі на домашніх улюбленців, пилових кліщів, амброзію та трави.

Зв'язок з інтелектом і освітою

Опитування, яке провів у 2010 році Бристольський університет, показало, що люди з котами часто мають вищу освіту, ніж ті, хто більше полюбляє собак. Інше опитування 2014 року продемонструвало, що власники котів у середньому розумніші за інших.

Ефективний захист довкілля

Коти потребують значно менших ресурсів для годування, ніж, наприклад, собаки, що робить їх ефективнішими для захисту навколишнього середовища.

Здорове серце

Наявність такого вихованця допомагає боротися зі стресом і тривогою. Також господарі котів мають на 30% менший ризик померти від серцевого нападу чи інсульту порівняно з тими, хто живе без котів.

Раніше "Дивогляд" розповідав про те, як коти захищають дім і господарів.

Дивіться також відео 5 каналу: Святий Миколай з Японії завітав до харківських дітлахів! Як пройшло дитяче свято?

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше