Як коти захищають господарів і дім – 10 неочевидних фактів

Котів переважно сприймають як милих пухнастиків, які сплять вдома та нічого не роблять, але це зовсім не так

Є думка, що насправді ці домашні улюбленці є досвідченими захисниками людини та дому. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на YouTube-канал Jaw-Dropping Facts.

Нічний патруль

Неспокійний кіт, який вночі патрулює будинок, може це робити, бо хоче стежити за власною територією і гарантувати, що там не опиняться чужі. Здається, що 4-лапий просто безцільно ходить по оселі, але він може просто перевіряти всі кутки.

У дикій природі один з видів повсякденної діяльності котячих – обхід своєї території. Це потрібно для поширення свого запаху та виявлення потенційних чужинців.

Фіксація дискомфорту

Коти вміють розпізнати, чи їхній господар сумує або турбується, використовуючи для цього слухові та візуальні спостереження. Вони є інтуїтивними та спостережливими тваринами, які розуміють людські емоційні сигнали.

Супроводжують людину

Якщо котик йде за вами з однієї кімнати в іншу, то це може бути обумовлено не лише зацікавленістю, але й бажанням убезпечити господаря та запобігти будь-якій неприємності.

Захист дитини

Кішка – це розумна тварина з дуже сильним материнським інстинктом. Вони можуть захищати не лише кошенят, але й новонароджених дітей.

Наприклад, вони притискаються до новонароджених дітей, спостерігають, коли ті сплять, а також навіть б'ють чи шиплять, якщо хтось наблизиться до дитини.

Кішка біля господарів
Кішка біля господарів
Фото: Shutterstock

Боротьба зі шкідниками

Багатьом відомо, що коти вбивають мишей, тарганів, щурів або змій. Це є інстинктивною мисливською діяльністю, але також своїми діями 4-лапі захищають територію, на якій вони мешкають з господарями.

Захист від хвороб

Якщо кіт облизує людину, то, можливо, він доглядає за нею, намагаючись забезпечити їй гігієну і захистити від захворювань. Також якщо тварина облизує вас, то вона може ділитися своїм запахом через слину та, відповідно, відзначати як члена своєї родини.

Маркувальна поведінка

Коти також особливі тварини, бо вміють передавати повідомлення за допомогою запахів. Наприклад, вони мітять свою територію, залишаючи запах, труться об меблі, дряпають дерева та розбризкують сечу. Таким чином коти демонструють людям і тваринам, що це їхня територія та слід триматися подалі.

Соціальні спостереження

Існує думка, що кіт – це тварина-одинак, але інколи він може бути дуже товариським. Ці 4-лапі слідкують не тільки за своїми територіями, але й за соціальною динамікою.

Наприклад, домашні улюбленці можуть проявляти обережність під час знайомства з новими людьми, спостерігаючи на відстані. Вони оцінюють, чи гість раптом небезпечний. Якщо ж вони відчувають безпеку, то можуть встановити тісний контакт.

Сон із людиною

Коти чудово знають, що вони та їхні господарі є вразливими, коли сплять. Коли тварина спить поруч, то, можливо, таким чином вона захищає як себе, так і людину, якщо чужий нападе під час сну.

Попереджають про погоду

Котів інколи можна назвати природною системою попередження про погоду, а також навіть про землетруси чи урагани. Це можливо, бо вони мають гострий слух, гарний нюх і високу чутливість до змін атмосферного тиску.

Якщо ваша тварина поводиться неспокійно, тікає та гучно нявкає – слід бути уважним і хоча б перевірити прогноз погоди.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що коти "співпрацюють" на фронті з українськими військовими.

Дивіться також відео 5 каналу: "РОСКОШЬ НЕ ПРОЙДЕТ!" СУРОВІ РЕАЛІЇ ЖИТТЯ У "наддержаві" | Бумеранг Бандери

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше