Божества та учасники Другої світової: вражаюча історія котів, які стали друзями людей

Коти мають особливий статус серед улюблених домашніх тварин та посідають верхні позиції у списку популярних домашніх тварин у багатьох країнах

Коти завдяки своєму чудернацькому характеру та привабливому зовнішньому вигляду впливають на життя багатьох людей на Землі. Проте, як саме коти поширилися по всьому світу? Про це розповість "Дивогляд" із посиланням на Interesting Engineering.

Божества у Стародавньому Єгипті та жертви забобонів

За даними вчених, сучасні коти є результатом 11 мільйонів років еволюції поза впливом людини та 12 тисяч років еволюції поруч із людиною. Предком всіх сучасних котів вважається африканська дика кішка Felis sylvestris lybica. Приблизно 20 років тому на Кіпрі вчені знайшли останки кота в людському похованні віком 9500 років. Припускається, що це найдавніші відомі останки одомашнених котів.

Згідно з історичними документами, майже 3 тисяч років тому мешканці Стародавнього Єгипту одомашнили котів та шанували їх. Зокрема, у Стародавньому Єгипті шанували богиню Баст, яку зображали як жінку з котячою головою, символізуючи любов і родючість. За вбивство котів в Стародавньому Єгипті карали смертною карою.

Також стародавні римляни дуже цінували котів і вважали їх символом незалежності. У Стародавньому Римі котів тримали в будинках, наприклад, для захисту рукописів від гризунів.

Зі Стародавнього Риму коти потрапили до Китаю та Індії за допомогою торговців. У Азії було інше оточення, що призвело до певних змін у генетичному складі римських домашніх котів і сприяло їхньому швидкому розповсюдженню та еволюції. Нині коти є найпопулярнішими домашніми тваринами в Китаї.

Історія котів
Історія котів
Фото: interestingengineering.com

Вважається, що римляни привезли домашніх котів на територію сучасної Великої Британії та інших країн Європи. Проте, у Середні віки багато людей вважали котів символом Диявола, чаклунства та сатанинських обрядів.

Католицькій церкві приписується важлива роль у поширенні таких повір'їв. Це призвело до масового вбивства котів і різкого зменшення їхньої популяції. На думку деяких фахівців, вбивство котів також сприяло поширенню чуми, яка знищила від 30% до 50% населення Європи у 14 столітті, бо гризуни, які передають чуму, стали надто численними.

Зазначимо, що чума, яка була відома як "чорна смерть", була викликана бактерією Yersinia pestis. Зменшення популяції котів може бути пов'язане зі зростанням популяції гризунів, які передають цю хворобу, що своєю чергою може сприяти швидкому поширенню чуми серед людей. Однак ця теорія залишається предметом дискусії серед істориків та вчених, і не має однозначного підтвердження.

Сільськогосподарська та торговельна діяльність протягом кількох століть суттєво розвинулися, під час чого люди почали розуміти важливість котів у захисті своїх товарів від гризунів. До 19 століття рівень грамотності серед населення збільшився, завдяки чому пов'язані з котами забобони суттєво зменшилися.

Під час Другої світової війни коти були корисні в американській армії, борючись зі щурами та іншими гризунами у військових приміщеннях. Тому багато офіцерів і солдатів дуже любили цих тварин. Після війни, коли солдати повернулися в США, і звичайні європейські мігранти переселилися в цю країну, коти стали надзвичайно популярними домашніми тваринами.

Історія котів
Історія котів
Фото: interestingengineering.com

На сьогодні коти є одними з найпопулярніших домашніх тварин в Європі та Північній Америці. Приблизно 26% сімей у Великій Британії та 29% сімей у США мають хоча б одного кота.

Припускається, що на Землі проживає понад 200 мільйонів домашніх котів. Для багатьох власників важко уявити своє життя без котів і вони часто ставляться до них як до членів своєї сім'ї.

Раніше "Дивогляд" розповідав смішну історію про хитру кішку, через яку її господиня втратила близько $100.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше