Михайло Булгаков

У музеї Булгакова відреагували на висновок Інституту пам'яті щодо письменника

Фото з відкритих джерел

"Текст висновку містить маніпуляції та фактологічні помилки"

У Літературно-меморіальному музеї М. Булгакова прокоментували висновок Інституту національної пам'яті, в якому письменник був визнаний символом російського імперіалізму. Про це повідомляє "Дивогляд" із посилання на сайт музею.

За словами наукових співробітників, висновок Українського інституту національної пам'яті (УІНП) – це не належна експертиза, бо переважно твердження подаються без аргументів. Також вони відзначили емоційну забарвленість цієї експертизи.

"Текст висновку містить маніпуляції та фактологічні помилки в біографічних даних М. Булгакова та його родини", – заявили у музеї.

Працівники музею стверджують, що у більшості підписантів висновку відсутній фах, який релевантний темі висновку. Вони додали, що основний напрям наукової роботи музею Булгакова від початку його існування полягав у вивченні київського періоду життя М. Булгакова.

"Ми розкриваємо і будемо продовжувати розкривати й пояснювати творчість Булгакова в українському контексті, вкладаючи українське розуміння і значимість долі автора та його персонажів для України, ба більше – всього світу (враховуючи його міжнародну знаність) і навіть, окремо для росії, викриваючи всі позитивні та негативні її сторони, демонструючи українські реалії і контексти", – заявили в музеї Булгакова.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що в УІНП письменника Михайла Булгакова назвали символом російської імперії, а розповсюдження і популяризація об'єктів, які присвячені автору, буде вважатися російською пропагандою.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ