Співала з Майклом Джексоном і була королевою реклами: 7 цікавих фактів з біографії Квітки Цісик

Сьогодні, 4 квітня, виповнився б 71 рік Квітці Цісик – американській співачці українського походження, яка своїм неповторним голосом та виконавським стилем завоювали серця слухачів по всьому світу

У цьому контексті "Дивогляд" вирішив розповісти про Квітку Цісик – першу американсько-українську співачку, яка здобула міжнародну славу своєю музикою.

Біографія

Квітка Цісик, американська співачка українського походження, народилася 4 квітня 1953 року в нью-йоркському районі Квінз, в українській родині емігрантів. У її дитинстві сім'я Цісиків відтворювала українські традиції та зберігала мову та культуру своїх предків.

Згодом Квітка почала свою музичну кар'єру, виступаючи на різних фестивалях та конкурсах. Вона отримала музичну освіту і протягом багатьох років працювала в різних музичних колективах. Її талант був помічений, і вона швидко здобула популярність серед української громади в США.

Протягом своєї кар'єри Квітка записала кілька альбомів і поїхала в турне по всьому світу. У 1997 році, на жаль, у неї було діагностовано рак молочної залози. Попри боротьбу з хворобою, 44-річна Квітка Цісик пішла з життя 29 березня 1998 року, залишивши за собою неповторний слід у світі музики.

Родина Квітки завжди підтримувала її в музичній кар'єрі та у важкі часи хвороби. Її близькі були для неї невичерпним джерелом сили та підтримки протягом усього її життя.

Квітка Цисик
Квітка Цисик
Фото: Фото з відкритих джерел

Творчість

Квітка Цісик відома своїм багатомовним талантом у музичній сфері. Хоча вона була американкою українського походження, її творчість охоплює як англомовний, так і україномовний репертуар. Квітка почала виступати ще змалечку, і вона зробила вражаючий шлях від дитячих вистав до великих концертних сцен.

Її унікальний голос та вміння передавати емоції зробили її популярною як серед англомовної, так і україномовної аудиторії. Наприклад, україномовні пісні, такі як "Цвіте терен", стали справжніми хітами серед української діаспори.

Завдяки своєму таланту Квітка Цісик отримала численні відзнаки та нагороди. Однією з найпомітніших є престижна премія "Ґреммі" у категорії "Пісня року". Крім того, у 1978 році пісня "Ти осяюєш моє життя", яку виконала Квітка Цісик в однойменному фільмі, завоювала "Оскар" і "Золотий глобус".

Цікаві факти

  • Співала з Вітні Г'юстон та Майклом Джексоном: Артистка співпрацювала з багатьма відомими американськими музикантами, зокрема співала на бек-вокалі у Вітні Г'юстон та Майкла Джексона. Також вона брала участь у записах альбомів відомих співаків, серед яких Майкл Болтон, Боб Джеймс, Лінд Ронстад, Роберт Флек.
  • Боротьба за українську незалежність: Квітка Цісик була активною учасницею українського емігрантського руху. Вона активно підтримувала боротьбу за незалежність України та виступала за її права на міжнародній арені.
  • Відвідала Україну лише один раз: Це сталося у 1983 році, коли артистка прибула з мамою у Львів.
  • Королева реклами: Квітка після смерті свого батька була у пошуку можливостей заробітку. У підсумку вона стала популярною виконавицею джинглів до рекламних роликів, зокрема її голос можна було почути у рекламних компаніях Coca-Cola, American Airlines, McDonald's, Ford Motors та інших.
  • Повне ім'я: Родина називала артистку Квіткою, а ось у США вона стала популярною під псевдонімом Кейсі, що стало поєднанням перших літер імені та прізвища – Kvitka Cisuk.
  • Мала двох чоловіків-американців: Обидва вони були музикантами, які працювали над її українськими піснями.

Раніше "Дивогляд" розповідав вражаючу історію видатної письменниці українського походження Клариси Ліспектор.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше