"Магія": у Німеччині знайшли втрачений портрет дочки гетьмана Скоропадського – фото та цікаві подробиці

В Німеччині було знайдено портрет Єлизавети, дочки останнього гетьмана України Павла Скоропадського, що раніше вважався втраченим

Виявилося, що протягом багатьох років картина перебувала в домівці однієї з родин у маленькому місті Оберстдорф, розташованому в баварських Альпах, яке також є лижним курортом, де Єлизавета провела останні роки свого життя. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Marie Claire та Музей гетьманства.

Власниця твору зв'язалася з Музеєм гетьманства в Києві, щоб повідомити про збереження портрета. Олександр Алфьоров, історик, поділився подробицями цієї надзвичайної знахідки.

Катарина Шалль з Оберстдорфу, чия родина володіє невеликим фермерським господарством, звернулася до київського музею, повідомивши, що в їхньому володінні зберігається портрет Єлизавети Скоропадської. Він вважався зниклим під час Другої світової війни та відомий лише за репродукціями на листівках.

Насправді портрет прикрашав інтер'єр німецького домогосподарства понад чотири десятиліття, хоча його походження було невідоме власникам. Катарина розкрила історію про те, як її батько, бувши підлітком і захоплюючись філателією, відправився на розпродаж з метою знайти рідкісні марки для своєї колекції, але замість цього натрапив на цей портрет.

Портрет
Портрет
Фото: marieclaire.ua

Власник подарував йому картину, яка інакше могла б опинитися на смітнику. Портрет прикрашав дитячу кімнату батька Катарини протягом наступних 40 років, поки не привернув увагу вже дорослої Катарини.

"Як і батько, я закохалася в картину з першого погляду. Кольори, квіти, прикраси та харизма жінки – це якась магія. Я повісила портрет у своїй квартирі, і всі, хто приходив до мене, були також вражені. Майже кожен гість запитував, хто це та яку історію приховує картина. На той час я зовсім нічого не знала про жінку, яка на ній зображена. Вирішила розпочати власне дослідження. Завдяки функції пошуку зображень Google я знайшла музей у Києві та дізналася багато інформації про людину з картини", – поділилася Катарина Шалль.

Після власних пошуків в інтернеті, Катарина натрапила на інформацію про Музей гетьманства і вирішила зв'язатися з ними, щоб повідомити про збереження портрета. Цей випадок стався у 2021 році, але музей оприлюднив інформацію про нього лише зараз.

"Ми всі думали, що портрет втрачений багато років тому. Адже навіть Олена Отт-Скоропадська, молодша сестра Єлизавети Павлівни, не знала нічого про нього. Його не було в родинній колекції гетьманських портретів, створених тією ж художницею – Ольгою Мордвіновою, які передали до Музею гетьманства. Та яким же здивуванням і радістю для нас став електронний лист в 2021 р. з питанням хто ж зображений на цьому портреті, бо він висить в оберсдорфській вітальні пані Катарини Шалль", – розповіли у Музеї гетьманства.

Авторкою портрета є Ольга Мордвінова, близька подруга родини Скоропадських, яка малювала за їхнім замовленням портрети самої родини та українських гетьманів. Олена, наймолодша донька Скоропадського, передала цю колекцію портретів до музею, проте не вистачало саме портрету Єлизавети. Серед української діаспори в еміграції портрет Єлизавети був відомий, особливо завдяки поштівкам, де вона була зображена в українському національному вбранні, ставши символом України за кордоном.

Після смерті Єлизавети, яка не мала нащадків, її маєток, ймовірно, було продано. Також наразі залишається невідомим, чи планує німецька родина повернути портрет до України.

Раніше ми розповідали, чи справді Скоропадський перевернув український прапор.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше