Білгород-Дністровський

Яке місто сучасної України є найстарішим – цікава відповідь історика

Скріншот із соцмереж

Це місто з'явилося задовго до Русі

Білгород-Дністровський вважається найдавнішим містом на території України, а також одним із найдавніших міст, що і досі функціонують у світі. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на YouTube-канал українського історика Олександра Алфьорова.

Наразі він є районним центром Одеської області, де знаходиться чимало пам'яток історії. За словами історика, Білгород-Дністровський має історію, що сягає понад 2,5 тисячі років, і, як припускають, його заснували стародавні греки близько 498 року до нашої ери під час їхньої колонізаційної діяльності на узбережжі Чорного моря.

"Тоді воно називалось Офіусса, потім воно змінило назву і стало називатися Тіра, а в часи Русі воно мало назву Білград, потім змінило назву на Аспрокастро, потім ще було багато змін. Зрештою ми його знаємо під назвою Аккерман, під якою воно входило у склад Української держави у 1918 році. Зараз воно називається Білгород-Дністровський", – розповів історик.

У 1999 році місто святкувало значний ювілей – 2500 років з моменту свого заснування, і ЮНЕСКО включило це українське місто до переліку найдавніших міст світу.

На даний час на його території знаходиться низка історичних об'єктів, включаючи археологічний комплекс давнього міста Тіра. Окрім цього, тут можна побачити відмінно збережену Аккерманську фортецю – кам'яну цитадель, зведення якої, як припускають, розпочалось у XIII столітті за часів генуезців, але остаточний обрис отримала в період османського владарювання над містом.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що за допомогою металошукача знайшли 4000-річний артефакт, який міг побувати на території сучасної України.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ