За допомогою металошукача знайшли 4000-річний артефакт, який міг побувати на території сучасної України – фото

У лісі недалеко від польського Ярослава, що розташований на південному сході Польщі, завдяки використанню металошукача було виявлено давній артефакт

Йдеться про мідний кинджал, вік якого оцінюють у понад 4 тисячі років, що робить його найстарішою металевою знахідкою такого типу у Підкарпатському воєводстві. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Arkeonews.

Артефакт знайшли майже випадково

Доктор Ельжбета Сєрадзька-Бурґардт, археолог з Музею в Ярославі, пояснила, що в третьому тисячолітті до нашої ери мідні предмети в цьому регіоні були вкрай незвичними. Пьотр Горлач, член Ярославського історико-дослідницького товариства, натрапив на цю знахідку в листопаді минулого року.

Горлач поділився, що він уже мав намір завершити свої пошуки того дня, коли, повертаючись до автомобіля і не вимкнувши детектор металу, він помітив сигнал. Коли розкопав місце, то виявив плоский металевий предмет з зеленою патиною, який виявився значно старішим за предмети з часів Першої та Другої світових воєн, які він зазвичай шукав.

Археологи визнали значення цього відкриття, оцінивши кинджал як дуже рідкісний предмет віком 4 тисячі років. Кинджал має довжину понад 10,5 см і виготовлений повністю з міді.

Кинджал
Кинджал
Фото: Łukasz Śliwiński

За словами доктора Марціна Бурґгардта, археолога з Музею Ярослава, цей кинджал датується другою половиною третього тисячоліття до нашої ери, періодом, що характеризується переходом від використання крем'яних знарядь до металевих, ознаменовуючи початок бронзового віку.

Цей кинджал вирізняється тим, що він виготовлений з міді, а не з бронзи, як його сучасники, що свідчить про його унікальність і передісторію розвитку бронзової металургії, зазначила докторка Сєрадзька-Бурґардт. Вона додала, що мідні предмети в той час були надзвичайною рідкістю і могли належати лише особам високого соціального статусу, що майже не залишає сумнівів у тому, що кинджал не був вироблений локально.

На той час металеві вироби завозились з територій сучасної України або Угорщини, були предметом розкоші для еліти. Майбутній спеціалізований металургійний аналіз допоможе встановити точне походження цієї давньої зброї.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що археологи зробили значуще відкриття у Мукачівському замку.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше