Археологія

Археологи зробили значуще відкриття у Мукачівському замку – відео та подробиці

Shutterstock

Група дослідників натрапила на невідому до тепер конструкцію, яка датується серединою VI століття

Під час археологічних розкопок у Мукачівському замку Паланок науковцями було зроблено вражаюче відкриття. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Mukachevo.net.

Група дослідників натрапила на невідому до тепер конструкцію під товщею землі та відходів у три метри, яка датується серединою XVI століття. Цю конструкцію з куполоподібною стелею, виконану з цегли та каміння, було визначено як сховище льоду.

Ця будівля фактично виконувала функції холодильника для замку. Відкриття льодосховища є важливим через його рідкісність у регіоні Центральної Європи.

Такі споруди були життєво необхідні до винайдення сучасних холодильних систем, дозволяючи зберігати їжу в прохолодних умовах протягом тривалого часу. Докази того, що це льодосховище використовувалося аж до раннього XX століття, вказують на його значущість і роблять внесок у розуміння побуту людей того періоду.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що у Київській області зробили цікаве археологічне відкриття.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ