"Слово пацана" та інші серіали знімали на рф для перевиборів путіна – цікаві деталі

На рф журналісти встановили, що "Слово пацана", "Холоп" та інші "популярні" серіали знімали на росії як контент до перевиборів владіміра путіна

Зустріч у кремлі та пропаганда у серіалах

Весною 2023 року в стінах кремля пройшла зустріч, зосереджена на підготовці до майбутнього переобрання путіна. До цієї події залишався цілий рік. Учасникам, до яких належали члени адміністрації, високопоставлені урядовці та політичні консультанти, було представлено об'ємну презентацію на тему "Творчий контент до дня виборів". Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на російські ЗМІ.

З презентацією виступив сергій новіков, який керує управлінням громадських проєктів адміністрації путіна, де зараз приймаються ключові культурні політичні рішення країни.

Матеріал був створений новіковим у співпраці з олексієм гореславським, головою Інституту розвитку інтернету. Це організація, що в часи повномасштабної війни стала ключовим дистриб'ютором значних фінансових ресурсів на виробництво кінопродукції, серіалів та іншого контенту, який нерідко просував пропаганду.

Відповідно до матеріалу презентації, адміністрація президента та ІРІ розробили десятки "креативних ініціатив" напередодні виборів 2024 року.

Команда новікова зайнялася розповсюдженням цих ініціатив через блогерів і медіа, тоді як гореславське відомство взяло на себе відповідальність за цифрову та зовнішню рекламу, а також за маркетинг в цілому. В процес було залучено АНО "Діалог", іншу пропагандистську організацію з філіями по всій країні, яка з початку війни у 2022 році займається розповсюдженням недостовірної інформації про Україну. У презентації вказано, що основним завданням "діалогівців" є "донесення контенту до регіонів".

У документі вказані назви кінопроєктів і серіалів, які планують "поширити" та "просувати" у контексті виборчої кампанії. Серед них були як проєкти, присвячені тематиці воєнних дій проти України, так і широко популярні мейнстрімові "твори", які важко запідозрити в підтримці державного порядку денного.

Жінка дивиться на зламаний телевізор
Жінка дивиться на зламаний телевізор
Фото: Shutterstock

До списку увійшли комедія "Холоп 2", драма "Лід 3", присвячена фігурному катанню, мюзикл "Бременські музиканти", казка "За щучим велінням", а також серіал "Слово пацана".

Автори презентації вважають, що ці та інші проєкти сприятимуть "захисту національних інтересів" та демонструватимуть "збереження культурної ідентичності, традицій і суверенітету". Вони підкреслюють, що серіал "Слово пацана", зокрема, має на меті підняття обізнаності населення щодо "позитивних" змін у житті громадян у росії, історичних та сучасних "досягнень" країни, "героїв" сьогодення і "прикладів" для наслідування.

У кремлі вважають, що серіал "Слово пацана" демонструє стабільне покращення життя в росії, представляючи це як тренд останніх років, аналогічно до порівняння сучасного добробуту з радянськими часами 1980-х. Зазначено, що фінансування серіалу здійснювалось частково за рахунок ІРІ.

Фільм про Олександра Пушкіна "Пророк" увійшов до презентації з формулюванням: "Герої наших днів, приводи для гордості та великі імена росії".

В документі також присутні явні приклади, зокрема серіал "НДР", що висвітлює діяльність радянського шпигуна у Східній Німеччині, підкреслюючи позитивний образ співробітника безпеки.

Окрема увага приділена проєктам, які безпосередньо стосуються війни проти України та "жителів нових територій". Серед них "Отцы Донбасса", який назвали "багатосерійним документальним фільмом про людей і події, що відбуваються на південних рубежах росії на територіях Луганської, Донецької, Запорізької, Херсонської та ростовської областей ПФО росії".

На виробництво цього фільму Президентський фонд культурних ініціатив витратив приблизно 20 мільйонів рублів.

Інший проєкт, серіал "20/22", розповідає про історію кохання між Данилом, який вирушає на Донбас як "доброволець з гуманітарною місією", і Алісою, яка рішуче виступає проти війни в Україні.

Ще один серіал "Нюрнберг" має на меті переосмислення історичної пам'яті, коли "масовій історичній свідомості, сформованій у тому числі Голлівудом, на перший план незмінно виходять англо-американські заслуги в проведенні міжнародного трибуналу, а роль СРСР фактично забута".

Раніше "Дивогляд" розповідав, що у Києві підлітки надихнулися "Словом пацана", організували злочинну групу та напали на людину.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше