Вчені вперше за 90 років помітили дивовижну істоту – фото

Сомалійська гострорила ящірка-хробак входить до списку найбільш загадкових і унікальних істот світу

Серед незліченної кількості тварин, що населяють нашу планету, лише декілька є такими, яких вчені мають рідкісну можливість спостерігати лише одного разу. Саме до таких рідкісних видів належить сомалійська ящірка-хробак з гострим рилом (Ancylocranium somalicum), виявлена повторно через 90 років з моменту останньої зустрічі. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на IFLScience.

Що це за створіння?

Цей підвид рептилії, що зовні схожий на рожевого черв'яка, був вперше зафіксований у 1931 році на території сучасного невизнаного штату Сомаліленд. Інтригуюче, але саме тут Марк Спайсер з організації HALO Trust вдруге натрапив на цю ящірку-хробака.

Марк Спайсер стверджує, що знахідка була зроблена абсолютно несподівано, а фотографії тварини відразу були надіслані Томашу Мазуху, герпетологу з Університету Менделя, який підтвердив, що це дійсно A. s. Parkeri.

Фото цього неймовірного створіння допомогли відновити інформацію про вид і знову нагадали про екзотичний вигляд цих тварин з їхнім рожевим тілом та довжиною близько 20 сантиметрів, а також про їхню виразну гостру мордочку.

Ці сомалійські ящірки, які належать до групи амфісбен, або безногих ящірок, часто порівнюють з дощовими черв'яками через їх схожий зовнішній вигляд. Ці рептилії ведуть підземний спосіб життя, маючи редуковані очі, але добре розвинений слух.

Відомо, що амфісбени зустрічаються в усіх тропічних і субтропічних областях від Америки до Африки, включаючи Європу та Близький Схід. Проте цей вид був зареєстрований лише в Сомалі та Ефіопії.

Повторне виявлення сомалійської ящірки-хробака з гострим рилом у цій області підкреслює великий потенціал регіону для нових біологічних відкриттів та його багате біорізноманіття.

Цікаво, що сомалійська ящірка-хробак не є єдиною таємничою істотою, яку колись вважали зниклою безвісти. Нещодавно, після 62 років відсутності, вчені також спостерігали довгоногу єхидну Аттенборо.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що вчені знайшли тварину, яку вже давно вважали вимерлою.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше