У вовків-мутантів із Чорнобиля зафіксували вражаючі здібності

Науковці встановили, що радіація в Чорнобилі призвела до змін в імунній системі вовків, схожих на зміни у пацієнтів з раком після радіотерапії

В останні роки кількість вовків та інших диких тварин у зоні відчуження Чорнобиля значно збільшилася. Відтоді, як у 1986 році сталася атомна аварія, ця територія перетворилася на покинутий куточок природи, де флора і фауна розквітли без людського втручання. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на IFLScience.

Проте, дикі мешканці зони зіткнулися з серйозним випробуванням у вигляді радіації. Дослідження, проведене групою з Принстонського університету, зосередилося на аналізуванні того, як вовки адаптувалися до екстремальних умов життя. Виявилося, що вовки в Чорнобилі генетично відрізняються від тих, що живуть поза цією зоною, що може свідчити про розвиток мутацій, які захищають від раку.

Кара Лав, біолог та екотоксиколог, яка десять років досліджувала чорнобильських вовків, разом з колегами фіксувала дані про розташування цих тварин і рівень їхнього впливу на радіацію. У 2014 році вони зібрали зразки крові вовків, щоб дослідити їхню реакцію на радіаційне випромінювання. Деякі тварини мали трекери для моніторингу їх переміщень та впливу радіації.

Вовк
Вовк
Фото: Depositphotos

Спостереження показали, що вовки в зоні відчуження піддаються радіації вищій у шість разів, ніж дозволено для людей. Вчені також виявили, що імунна система цих тварин адаптувалася подібно до системи людей після лікування від раку, а генетичний аналіз виявив мутації, що можуть захищати від раку.

Це дослідження підкріплюється іншими висновками про напівдиких собак, що живуть у зоні відчуження, які також мають унікальні генетичні відмінності. Результати можуть мати значення не лише для дикої природи, але й для розуміння захисних механізмів у людей з раком. Проте, через пандемію COVID-19 та військові дії в Україні, дослідники не мають можливості продовжити свою роботу в Чорнобильській зоні.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що у Чорнобилі помітили маму-лосиху та її малюка.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше