Закликають вбивати на місці: США страждають від гігантських жаб-канібалів – фото

США зіштовхнулися з новою загрозою – цього разу влада штатів закликає вбивати деревних жаб із Куби

Тільки нещодавно стало відомо, що у США олені розповсюджують загадкову "зомбі-хворобу", яка загрожує людям. Так тепер американські штати страждають від навали деревних жаб-канібалів. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Daily Mail.

Відомо, що давні жаби-канібали, які є інвазивним видом, проникають у різні області США з Куби, Кайманських і Багамських островів. Зараз вони вже знаходяться у Флориді та досягли Теннессі, проте вчені не можуть точно визначити, наскільки глибоко цей "кубинський канібал" зумів проникнути на територію країни.

Біолог дикої природи Деніел Столленберг з Відділу ресурсів дикої природи Департаменту природних ресурсів Джорджії вказує, що основна проблема полягає в тому, що ці жаби-канібали полюють на місцеві види жаб у Північній Америці. Це викликає обурення вчених, які бояться, що цей інвазивний вид може стати екологічною катастрофою.

Інвазивні жаби з Куби успішно адаптувалися до умов північних штатів, використовуючи трансформаторні коробки як засіб переживання зими, оскільки там тепло. Вони також виробляють "дратівливий слиз" на своїй шкірі під час дотику, впливаючи на людей та інших тварин. Цей ефект ще не повністю розглянутий вченими, і наслідки залишаються невідомими для науки.

Жаба
Жаба
Фото: University of Florida

Вчені вже тривалий час вивчають кубинських жаб-канібалів, основна популяція яких розмножується на острові Джекіл в Джорджії. Також вони помітили, що ці жаби успішно поширюються в північних штатах, використовуючи рослини, що продаються для садівництва та ландшафтного дизайну. Це дозволяє їм подорожувати глибше в північні штати.

Столленберг визнає, що вченим досі невідомо, чи зможе цей інвазивний вид просунутися вглиб країни через свою тропічність, і клімат може бути фактором, який зупинить поширення "армії кубинських канібалів".

Жаби-канібали є всеїдними м'ясоїдами, і, на думку вчених, їхнє прагнення поїдати схожих на них жаб дуже рідкісне серед земноводних. Розміри цього виду можуть призвести до того, що для збереження енергії їм потрібно буде споживати велику кількість комах і навіть менших видів жаб.

Доцент кафедри біології Технологічного інституту Джорджії Джеймс Страуд визнає, що побоювання щодо цього інвазивного виду є дійсними. Жаби-канібали можуть серйозно загрожувати місцевим видам і стати причиною екологічних проблем.

Прикладом цього є випадок в Луїзіані у 2017 році, коли вони вперше з'явилися і спричинили зникнення місцевих жаб. Місцеві влади закликають жителів північних штатів слідкувати за кількістю цих жаб-канібалів, уникати контакту з ними та навіть знищувати їх на місці, якщо це можливо.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що у Чорнобильському заповіднику сфотографували сову, яка є найменшою в Україні.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше