Білохвостий олень

У США олені розповсюджують загадкову "зомбі-хворобу", яка загрожує людям

Shutterstock

Першими цю проблему помітили мисливці

В Північній Америці сповістили про потенційну серйозну загрозу екосистемі та здоров'ю людей внаслідок загадкової "зомбі-хвороби", що поширилася серед оленів. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Guardian.

У жовтні в Єллоустонському національному парку, розташованому на північному заході Вайомінга, зареєстровано випадок смерті чорнохвостого оленя внаслідок хронічної виснажливої хвороби. Науковці висловлюють стурбованість щодо можливості передачі хвороби людям.

Це захворювання, спричинене пріонами – аномальними трансмісивними патогенами, – поширюється по Північній Америці. Початково мисливці були тими, хто помітив дивну поведінку оленів і почали висловлювати занепокоєння.

Пріони викликають зміни в мозку та нервовій системі тварин. Заражені особини пускають слину, проявляють ознаки втоми, спотикаються та відзначаються характерним "порожнім поглядом". Ці ознаки спонукали деяких називати це явище "хворобою оленів-зомбі".

Зараз хвороба розповсюджується серед оленів, лосів та північних оленів, призводячи до смертельно небезпечного стану, для якого не існує відомих методів лікування чи вакцин.

За словами ветеринара Томаса Роффа, ця хвороба може мати серйозні екологічні наслідки. Він вказав, що і федеральному уряду, і штату Вайомінг слід прийняти ефективні заходи для стримування поширення захворювання.

Він додав, що минулі попередження майже залишилися непоміченими, а тому тепер наслідки зможуть безпосередньо побачити мільйони відвідувачів парку щороку.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що вчені оживили "зомбі-вірус", який майже 50 тисяч років провів у вічній мерзлоті.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ