Маланки

Щедрий вечір визнали одним із найважливіших елементів нематеріальної спадщини України

GOROD.cn

"Традиція щедрування жива"

Міністерство культури та інформаційної політики внесло "Традиції Щедрого вечора України" до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на пресслужбу відомства.

Т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв заявив, що Щедрий вечір належить до традицій, які формують ідентичність нашого народу.

"Традиція щедрування жива: вона пройшла нелегкі випробування в нашій історії і збереглась завдяки її носіям, завдяки тим, хто її популяризував у різні часи. Водночас ми маємо тисячі прикладів, коли національна культурна спадщина надихала митців на створення сучасних творів з етнічними мотивами. Одним з найяскравіших таких проявів є "Щедрик" Миколи Леонтовича", – сказав він.

За словами першої заступниці міністра закордонних справ України Еміне Джапарової, наразі йде робота над внесенням "Щедрика" до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства. Світові хочуть довести, що мелодія Carol of the Bells має "громадянство" України.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що мозаїки Києва внесли до реєстру культурної спадщини.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ