сльоза, сльози

Як жіночі сльози впливають на агресію чоловіків – цікаве дослідження

Shutterstock

Вчені використали "емоційні" сльози та фізіологічний розчин на 25 добровольцях

Науковці у рамках нового дослідження дійшли висновку, що запах сліз жінки може зменшити агресію чоловіка. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Plos.

Спостереження за виявом емоцій через плач часто викликає сильну реакцію, але науковці стверджують, що справжність цього процесу полягає в хімічному сигналі в сльозах, який зменшує активність мозку, пов'язану з агресією.

Раніше проведені дослідження на гризунах показали, що сльози містять хімічні сигнали, які служать соціальними маркерами. У мишей, наприклад, сльози самок примирюють самців, а підлеглі самці землерийки "маркують" себе власними сльозами, щоб зменшити агресію домінантних самців.

Для визначення аналогічних ефектів у людей дослідники використали "емоційні" сльози та фізіологічний розчин на 25 добровольцях. Вони їх отримали від жінок, які дивилися сумні фільми та не стримували емоцій. Під час гри, яка передбачала накопичування грошей і можливість помститися супернику, чоловіки, які нюхали сльози, проявляли менше агресії на 43,7%.

Дослідження також показало, що хоча сльози можуть активувати певні рецептори в носі, вони виявили менший вплив на активність частини мозку, пов'язаної з агресією, ніж зазвичай. Це вказує на те, що сльози можуть виступати як хімічний механізм для запобігання агресії в обличчі близького контакту, де словесна комунікація неможлива.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що опитування показало, чого дуже хочуть неодружені чоловіки, але бояться цього просити.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ