панно на проспекті Глушкова у Києві

Мозаїки Києва внесли до реєстру культурної спадщини

Департамент охорони культурної спадщини КМДА

Також до переліку виявлених об’єктів включили серії мозаїчних панно

Відому мозаїку, що розміщена на колишньому ресторані "Вітряк" у Києві внесли до реєстру культурної спадщини, передає "Дивогляд".

Департамент охорони культурної спадщини та Київський науково-методичний центр з охорони, реставрації та використання памʼяток історії, культури і заповідних територій розпочали роботу з вивчення творів монументального мистецтва та процедуру включення їх до державного реєстру.

Так, до Держреєстру вже внесли панно, що розміщено на колишньому ресторані "Вітряк" на проспекті Глушкова у Києві. Над мозаїкою працювали художники Віктор Зарецький, Алла Горська та Борис Плаксій.

Також статус виявлених об’єктів культурної спадщини надали двом творам художника-монументаліста Федора Тетянича: мозаїчне панно "Квітучі сади" (або "Україна молода") на фасаді будівлі у Дарницькому районі та панно "Наука" на стіні одного з корпусів Київського політехнічного університету імені Сікорського.

Крім того, панно "Україна молода" вже занесено до Державного реєстру, як пам’ятка місцевого значення.

Також до переліку виявлених об’єктів включили серію мозаїчних панно, створених у 1967–1979 роках на житлових будинках по Берестейському проспекту.

[social type="fb" url="https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid05SZk5bkuryd8nQHmHNKoWVGNEmFWfmt2Eb8LaP261HXvgkvBexv6f3noK4qxyDmBl&id=100064629464640&paipv=0&eav=AfZTbiEDvstWWh_IqVKuztcYwvbJgzGxX7IkzsHSxmfvRnPKDv98Fwp2x6NdVZ4-dog&_rdr"]

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що історичну будівлю, в якій був проголошений Акт злуки УНР і ЗУНР, внесли до списку культурної спадщини.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ