Мозаїка

"Неймовірний скарб": в Ізраїлі показали мозаїку римської епохи – фото

timesofisrael.com

Артефакт знайшли на глибині 2 метрів

В Ізраїлі археологічний музей виставив римську мозаїку, яка датується III або IV століттями. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Times of Israel.

Цю мозаїку археологи розкопали 26 років тому на глибині 2 метрів у місті Лод. Її ширина становить 9 метрів, а довжина – 17 метрів. Судячи з усього, вона прикрашала садибу багатої родини. На ній зображені торговельний корабель, різні рослини, міфічні істоти та тварини (лев, жираф, носоріг, тигр і птахи).

"Ми хочемо, щоб люди з усієї країни та всього світу побачили цей неймовірний скарб у його первісному місці, саме там, де він знайдений"

Творцем мозаїки, на думку вчених, може бути майстер-ремісник із Карфагену. Є версія, що він не зобразив людський образ, бо у ті часи діяла єврейська заборона на зображення людини, створеної на образ Божий.

"Вона унікальна як за формою, так і за стилем і показує, що художники, які створювали такі роботи в Карфагені та Сицилії, подорожували римським світом"

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що у Нідерландах розкопали римський комплекс, який "особливий з кількох причин".

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ