Мозаїка

Знищену мозаїку з вогнеборцями на ВДНГ відновлять у первісному вигляді – фото

Фото з соцмереж

Також планують запровадити публічний реєстр ще поки необлікованих цінностей виставкового комплексу

Знищену на київському ВДНГ унікальну мозаїку із зображеннями пожежників відновлять у первісному вигляді, передає "Дивогляд" із посиланням на повідомлення директора виставкового центру Євгена Мушкіна.

Мозаїчне панно з вогнеборцями відтворять з частковим використанням елементів оригінальної мозаїки, які збереглися. Таким чином, є велика імовірність відродити панно у первісному вигляді.

Євген Мушкін назвав мозаїку необлікованою пам'яткою, а на ВДНГ планують запровадити публічний реєстр ще поки необлікованих цінностей виставкового комплексу. Всю інформацію передаватимуть до державних реєстрів.

"Хочемо на власному прикладі показати, як ініціювати внесення пам’яток до державного реєстру. І тоді цю проблематику можна буде в подібний спосіб вирішувати скрізь по Україні", – заявив Євген Мушкін.

Нагадємо, 27 червня 2023 року невідомі знищили унікальну мозаїку, що була присвячена героїзму пожежників, які кожного дня рятують життя. Об'єкт був розташований у колишньому павільйоні протипожежної безпеки на вул. Пожежна Частина, 26. 

Мозаїка
Мозаїка
Фото: Євгенія Тищук, Олена Борисова

Раніше "Дивогляд" розповідав, що через підрив Каховської ГЕС було знищено будинок-музей Поліни Райко.

Дивіться також відео 5 каналу: У КРАМАТОРСЬКУ ЗАВЕРШИЛИ РОЗБІР ЗАВАЛІВ. ЩО пУТІН ЗРОБИТЬ ІЗ СУРОВІКІНИМ? Час новин

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ