У Великій Британії фермер випадково виявив давньоримську мозаїку, яка зображує "Іліаду" Гомера – фото й відео

Багато хто чув про Троянську війну і легендарну битву між Ахіллом і Гектором. Ці події шанували стародавні греки, але нещодавня знахідка показала, що ними також захоплювалися далеко поза територіями Греції.

Нещодавно археологи поділилися результатами дослідження знайденої минулого у Великій Британії фермерами мозаїки, яка зображує сцену з "Іліади" Гомера. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на BBC.

У 2020 році у графстві Ратленд фермер на ім'я Джим Ірвін прогулювався у полі свого батька та несподівано виявив фрагменти мозаїки. Він повідомив про це археологам.

"Наша сім'я обробляла цю землю вже років 50 або 60. Під час локдауну минулого року я знайшов глиняні черепки, не схожі ні на які інші, що я бачив до того. Ми повернулися на це місце з лопатою, я викопав неглибоку траншею – і виявилося, що я точно вгадав з місцем", – поділився чоловік.

Фінансуванням термінових розкопок зайнявся центр "Історична Англія". На думку експертів, йшлося про "одну з найзначніших знахідок" у Великій Британії. Дослідження артефакту тривало 1,5 року. Виявилося, що мозаїка зображувала сцену битву Ахілла і Гектора поблизу стін Трої – сцену з "Іліади" Гомера.

"Це, безумовно, найцікавіша мозаїка, знайдена в Британії за останнє століття. Вона дозволяє по-новому подивитися на людей того часу, на їхнє ставлення до класичної літератури", – розповів представник Лестерського університету Джон Томас.

Виявилося, що мозаїці приблизно 1,5 тис років. Судячи з усього, вона прикрашала підлогу кімнати на великій Римській віллі, яка належала високопоставленому аристократу та багатію, що чудово розумівся на класичній літературі.

Окрім мозаїки, поблизу археологи знайшли залишки комор з переходами та ймовірний фундамент лазні. Наразі цю територію охороняють як пам'ятку архітектури.

Читайте також:

Яке значення мала для римлян сцена, описана Гомером?

Франц фон Матш "Тріумф Ахілла"
Франц фон Матш "Тріумф Ахілла"
Фото: відкриті джерела

Відомо, що "Іліада" є найдавнішою літературною пам'яткою, яка дійшла до наших часів від стародавніх греків. Однак, як вона могла опинитися у Великій Британії? 

Справа у тому, що, за міфологією, Рим заснували брати Ромул і Рем, які народилися від бога війни Марса та Реї Сільвії. Остання – донька чи внучка Енея, який був славетним героєм Трої. Враховуючи це, зовсім не дивно, що римляни відчували свій зв'язок з Троянською війною.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що учені встановили, хто створив ями віком 4,5 тис років, які у 20 разів більші за Стоунхендж.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше