Череп дитини Homo naledi

Учені знайшли останки одного з найзагадковіших родичів людини, якому від 241 до 335 тис років – фото

WITS UNIVERSITY

"Це явно примітивний вид, що існував у той час, коли в Африці вже жили тільки "сучасні" люди"

Науковці виявили у ПАР череп дитини Homo naledi – одного з предків Homo sapiens. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на EurekAlert.

Цікаву знахідку зробили у печерній системі Висхідної зірки в Йоганнесбурзі. Вона була відкрита у 2013 році та з того часу вчені знайшли багато цікавих артефактів, але цей череп має особливе значення, бо вважається вкрай рідкісним.

Дитину назвали Леті – на честь слова на тсвані, що перекладається "втрачений". Вона померла у 4-6-річному віці. Це сталося від 241 до 335 тис років тому.

"Homo naledi залишається одним із найзагадковіших стародавніх родичів людини. Це явно примітивний вид, що існував у той час, коли в Африці вже жили тільки "сучасні" люди. Сама його присутність у той час і в цьому місці ускладнює наше розуміння того, хто що зробив першим щодо винаходу складних кам'яних знарядь та ритуальних практик", – розповів керівник проєкту та директор Центру дослідження глибинних подорожей людини в університеті Вітса Лі Бергер.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що науковці знайшли рештки невідомої істоти, якій близько 300 млн років.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ