Археологічні знаряддя біля місця розкопок

За крок до порятунку: археологи розкопали рештки людини, яка тікала від виверження Везувію – фото

Shutterstock

"Його остання мить була швидкою, але жахливою"

Італійські археологи проводили розкопки на місці давньоримського міста Геркуланум, де знайшли рештки чоловіка. Він намагався втекти під час виверження вулкану Везувій, але помер за крок до моря. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на ANSA.

Попередній аналіз показав, що чоловікові було від 40 до 45 років. Його кістки мають яскраво-червоний колір, що обумовлено взаємодією його крові та розпеченої магми, яка накрила тіло.

Голова чоловіка було спрямована у бік моря, а безпосередньо його знайшли посеред обвугленої деревини. Можливо, це могла бути дерев'яна конструкція будинку, яка впала на голову людина та вбила її.

"Його остання мить була швидкою, але жахливою. Десь о першій ночі міста сягнув пірокластичний сплеск вулкана температурою 300-400 або навіть 500-700 градусів за Цельсієм. Гаряча біла хмара рухалася в бік моря і була такою густою, що в ній не було повітря", – розповів керівник археологічного парку Геркуланум Франческо Сірано.

Розкопки на місці давньоримського міста Геркуланум
Розкопки на місці давньоримського міста Геркуланум
Фото: ansa.it

Є версія, що загиблий був рятувальником або солдатом Плінія, якого "у 1980-х роках знайшли за 20 метрів від місця знахідки". Поблизу решток знайшли тканини та метал – ймовірні рештки робочого інструменти, зброї або монет, які належали чоловікові.

На думку міністра культури Італії Даріо Франческіні, ця знахідка – справжня "сенсація".

"Тепер експерти висувають захопливі гіпотези про обставини смерті останньої знайденої жертви виверження Везувію і радіють через відкриття", – додав він.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що виверження Везувію вбило жителів Помпеї за 15 хвилин.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ