Гробниця Маркуса Венеріуса Секундіо

Археологи розкопали останки давньоримської знаменитості у Помпеях – фото

Pompeii - Parco Archeologico

Покійний був рабом, а потім став багатієм і знаменитістю

Дослідники на закритому для туристів некрополі Порто Сарно розкопали гробницю Маркуса Венеріуса Секундіо – колишнього раба та багатія. Він був популярним завдяки постановкам п'єс грецькою мовою. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Facebook Pompeii – Parco Archeologico.

Учені з Археологічного парку Помпей стверджують, що ця гробниця може багато нам розповісти про культуру міста, бо відомо, що Маркус свого часу був дуже популярним. Спочатку він був рабом, але згодом став вільним, багатим і популярним завдяки створенню п'єс грецькою мовою.

Останнє вказує на те, що цю мову часто використовували місцеві жителі. Також Секундіо згадують в архіві, який належить місцевому банкіру Цецилію Джоконда. Він мав віллу на Віа Везувіо і був хранителем Храму Венери.

Кам'яну гробницю Маркуса розписали квітами, а також поряд з нею знайшли поховальні урни – посудину з дорогого синього скла, в якій були останки римлянки на ім'я Новіа Амабіліс.

Секундіо покинув цей світ у 60-річному віці ще задовго до виверження вулкану Везувію, який вбив жителів Помпеї за 15 хв. Цікаво, що його не кремували, що було нетиповим рішенням для тих часів, бо зазвичай таким чином ховали лише дітей, а дорослих – спалювали.

Тіло колишнього раба знайшли муміфікованим, а його череп зберіг клаптики сивого волосся. На думку археологів, ця знахідка – одна з найбільш добре збережених кістяків у Помпеях, якщо не враховувати жертв Везувію.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що учені показали реконструкцію корони легендарного Данила Галицького.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ