будинок, у якому було оголошено Акт Злуки УНР та ЗУНР

Історичну будівлю, в якій був проголошений Акт злуки УНР і ЗУНР, внесли до списку культурної спадщини

відкриті джерела

Будівлю планували знести

Житловий будинок на вулиці Володимирській у Києві, який збиралися зносити, внесли до Переліку обʼєктів культурної спадщини, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на КМДА.

Йдеться про будинок, з балкону якого 22 січня 1919 року року було проголошено Акт злуки УНР і ЗУНР. Цю історичну будівлю хотіли знести, а на її місці побудувати шестиповерховий офісний центр.

Будинок розташований у самому центрі української столиці, у буферній охоронній зоні пам'ятки ЮНЕСКО "Софія Київська" – на вул. Софіївській, 20/21.

У Департаменті охорони культурної спадщини КМДА вже підписали наказ про внесення будинку до Переліку обʼєктів культурної спадщини.

Також у Київраді готують документи, згідно з якими історична будівля отримає охоронний статус памʼятки архітектури.

"Будинок на вулиці Володимирській, 21/20 зберіг свою автентичність і є важливим елементом формування історико-архітектурного оточення Софії Київської – пам’ятки ЮНЕСКО. Окрім того, будівля – цікавий зразок поєднання житлових та нежитлових функцій у малоповерховій забудові", – йдеться у повідомленні КМДА.

Будівлю звели у 1870 році, а у 2008-му її планували реконструювати під готель. Однак, договір так і не було укладено, а будинок залишився в аварійному стані. У 2011 році споруду позбавили охоронного статусу, у 2012-му арештували. У 2015-му на місце, де розташована пам'ятка, наклали мораторій на будівництво. У 2017 році розпочалася реконструкція будівлі, але згодом був оприлюднений проєкт нової споруди на тій самій локації.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що депутат від "Слуги народу" і голова Дніпровської РДА Павло Бабій закупив в укриття барабани на 900 тис грн. Раніше чиновник втрапив у аналогічний скандал із закупівлею двох сковорідок в укриття вартістю 1,5 млн грн.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ