Метро

Дизайнер показав нові написи для перейменованих станцій київського метро – фото

Shutterstock

Один зі шрифтів був розроблений на основі настінних розписів Трапезної церкви Києво-Печерської лаври

Архітектори показали, який вигляд матимуть нові написи на стінах перейменованих станцій метро Києва, передає "Дивогляд".

Рішення щодо вибору шрифту для нових назв станцій метро на коліях ухвалювали автори відповідних станцій. У київському метрополітені під перейменування потрапили станція "Площа Льва Толстого", яка тепер носитиме назву "Площа Українських Героїв" і "Дружба народів" – тепер "Звіринецька". Також перейменування поширилося і на проєктну станцію "Проспект Правди" – "Варшавська". Разом із цим тривають переговори щодо перейменування ще двох станцій столичного метро: "Героїв Дніпра" і "Мінська".

Серед варіантів шрифтів для назв станцій перевагу надали пропозиції київського дизайнера Богдана Гдаля. Наприкінці квітня-2023 він розробив новий шрифт для назви станції метро "Площа Українських Героїв", в якому використав оригінальні історичні форми деяких літер, а також стиль початку 20 ст – епохи Нарбута й Кричевського.

Водночас, синя гілка метро відрізняється своїм фірмовим стилем під назвою геометричний гротеск, який можна побачити на станціях "Героїв Дніпра", "Мінська" і "Тараса Шевченка".

Для станції "Звіринецька" дизайнер запропонував використати шрифт, який був розроблений на основі настінних розписів Трапезної церкви Києво-Печерської лаври. Під час створення цього напису Гдаль надихнувся шрифтом авторства Олександра Ком’яхова.

Також розглядали шрифти Олександра Колодька, який пропонував залишити старий шрифт, як приклад модернізму. Він також зазначив, що варіанти Богдана Гдаля ухвалили з деякими доопрацюваннями:

"Шкода, авжеж, втрачати гарні своєрідні літери з "Дружби народів". Але до процесу в мене ніяких питань немає", – каже Колодько.

Такої ж самої думки дотримуються й дизайнери Тимур Джафаров й Олександр Колодько, які також закликають залишити старий шрифт для назви станції метро "Звіринецька", як "гарний приклад модернізму, який не потребує переосмислення".

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що у Києві планують побудувати нову станцію метро.

Дивіться також відео 5 каналу: Тіла 4 людей вже дістали з-під завалів. Наслідки ракетного удару по Львову

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ